Najlepšie fitness produkty pre váš zdravý životný štýl

Články a tipy

Viete čo je pilates? Posilnite flexibilitu tela, silu a dýchanie!

Pilates, alebo tiež metóda Pilates, je cvičebný systém, ktorý zlepšuje funkciu svalovej kontroly, flexibilitu tela, silu a dýchanie. Cvičenie Pilates je zamerané na posilnenie svalov celého tela, najmä hlbokých brušných a chrbtových svalov a svalov panvového dna. Tým, že metóda kladie dôraz na spevnenie hlbokých brušných svalov ako opory pre chrbticu, je chrbtica menej namáhaná. Všetok pohyb tu vychádza zo stabilného stredu – tzv. Powerhouse (centrum sily) do všetkých periférnych častí tela.

Tento prístup k cvičeniu je mimoriadne efektívny, ale zároveň náročný na detaily a precítenie pohybu. Telo sa postupne spevňuje a získava novú stabilitu, chrbát sa narovnáva a nový spôsob dýchania zabezpečuje viac kyslíka v pľúcach. Aktivizujú sa hlboké brušné svaly, ktoré sa nedajú cvičiť bežnými technikami, a buduje sa pevné ploché brucho. Mení sa rozloženie podkožného tuku, klesá nadváha. Zmena je na prvý pohľad zrejmá z držania tela, chôdza a estetiky pohybu.

pilates 1

Dôraz je kladený na postupný rozvoj uvedomovanie si telesného pohybu a pre metódu je charakteristická presnosť prevedenie jednotlivých pohybov každého cviku. Preto môžu mať veľakrát aj nepatrné pohyby výrazne prospešný účinok.Po bližšom zoznámení s metódou sa ukáže, že tento systém je tak účinný práve vďaka koncentrácii na každý pohyb.

Pilates je veľmi univerzálna cvičebná metóda, vhodná ako pre širokú vrstvu verejnosti, tak aj pre športovcov a tanečníkov. Cvičenie na zemi (na podložke), Matwork , nekladie nároky na vek, trénovanosť, priestor ani pomôcky. Vďaka rôznym stupňom náročnosti možno metódu Pilates aplikovať ako na začiatočníkov, tak aj na veľmi zdatných jedincov.

Matwork, ako už z názvu vyplýva (mat = angl. Podložka), sa vykonáva v nízkych polohách na podložke, tzn. ľahu na chrbte, na bruchu, na boku a v kľaku. Cvičia sa celé zostavy cvikov, pričom cviky majú presne daný sled aj počet opakovaní. Účelom danej zostavy je vždy posilňovanie alebo preťahovanie konkrétne svalové skupiny. Jednotlivé cviky majú fázy posilňovacie aj naťahovacie, s ohľadom na to, ktoré svaly či svalové skupiny je žiaduce a účelné pretiahnuť, posilniť či oboje. Predovšetkým záleží na kondícii cvičenca.

S metódou Pilates sa rýchlo a efektívne darí obnoviť svalovú silu a pohyblivosť po zlomeninách a úrazoch svalov. V zahraničí je metóda Pilates hojne využívaná v rehabilitačných centrách. U nás v SR táto metóda v súčasnosti prežíva búrlivý rozmach. Bohužiaľ, často je preferovaná komerčná stránka cvičenia a potláčaný individuálny prístup. Zároveň sa stretávame so snahou rôznych športových centier zaraďovať cvičenie Pilates do ponuky bez hlbšej znalosti problematiky.

pilates 2

 

To sú ale „detské“ choroby, ktoré v minulosti sprevádzali každú novo aplikovanu cvičebnú metodiku. Je dobré si uvedomiť, že metóda Pilates nie je len cvičením pre dobu, ktorú strávite vykonávaním cvikov. Pilates je cvičenie s holistickým  prístupom nielen k telu, ale aj k celému človeku. Učíte sa svoje telo vnímať, poznať, nachádzať súvislosti v jeho fungovania. Učíte sa svoje telo ovládať, správne a efektívne využívať, získavať nad ním kontrolu. Učíte sa zbytočne alebo nevhodne svoje telo nezaťažovať. Toto všetko vedie k zodpovednému prístupu k zaobchádzaniu s telom a nakoniec aj s celou svojou bytosťou.

Ako začať s Pilates a čo od toho čakať?

Ak sa rozhodnete pre individuálne cvičenia, stretnite sa najprv s fyzioterapeutom, ktorý zhodnotí Váš zdravotný stav a vyplní kartu klienta, aby dôležité informácie boli k dispozícii všetkým inštruktorom v štúdiu. Tí potom v ďalších hodinách prispôsobia cvičenia tak, aby Vám bolo „šité na mieru“. Nejde vždy nutne o závažné zdravotné problémy. Veľakrát sa jedná len o to, že sa pri cvičení budete výraznejšie zameriavať napríklad na posilňovanie paží alebo preťahovanie skrátených svalov v bedrovej oblasti chrbtice, ktoré často patria k problematickým partiám.

Čo Vám Pilates prinesie?

Buďte trpezliví a vytrvajte! Čoskoro ucítite zlepšenie nielen v priebehu samotných lekcií Pilates, ale aj vo Vašom každodennom živote. Pilates nie je len cvičením pre dobu, ktorú strávite vykonávaním cvikov. Je to metóda, ktorá Vás dovedie ku vnímaniu a uvedomovanie si svojho tela. Naučíte sa svoje telo ovládať, načúvať mu, správne a efektívne ho využívať, získavať nad ním kontrolu. Naučíte sa svoje telo zbytočne alebo nevhodne nezaťažovať. Zmeníte svoje držanie tela, zmeníte svoju chôdzu, zmeníte spôsob, ktorým vykonávate pohyby. Táto zmena nastáva postupne, ale zato je dlhodobého až trvalého charakteru. Nie bezdôvodne sa cvičenie metódou Pilates radí do kategórie Body and Mind , teda Telo a Myseľ. Pilates je cvičenie, ktoré vedie k zodpovednému prístupu k zaobchádzaniu s telom a nakoniec aj s celou svojou bytosťou.

Princípy cvičenia metódy Pilates

Základom cvičenia je správna práca centra sily a správne dýchanie. S tým by ste však v Pilates nevystačili. Autor metódy, J.H. Pilates, kládol veľký dôraz aj na ďalšie aspekty pohybu.
K hlavným princípom Pilates patrí presnosť a kontrola . Uvedomte si, že pri cvičení nie je dôležitá len konečná fáza cviku (napr. Ako hlboko sa predkloníte), ale aj celej jeho prevedení. Rovnako tak platí, že kvalita má prednosť pred kvantitou. Počet opakovaní jedného cviku je teda pomerne nízky (5-10), zatiaľ čo sa zvyšuje presnosť , sústredenie a plynulosť .

pilates 3

Dýchanie

Ako správne dýchať Vás budú inštruktori učiť od prvej chvíle. Nečudujte sa, ak zistíte, že je pre Vás toto dýchanie ťažké. Veľmi často dýchame v bežnom živote nedostatočne, plytko. Nevyužívame dych a energiu, ktorú môžeme dychom získať. Ak máte nejaké návyky, ktoré trvajú takmer celý Váš doterajší život, nečakajte, že ich zmeníte počas jednej lekcie. Ale opäť platí: Nevzdávajte to! Dýchame vďaka svalom a tieto svaly môžeme ovládať mozgom. Je to len záležitosť cviku. Vydržte, trénujte, dýchajte!
Všeobecné pravidlo v Pilates hovorí, že výdych vykonávate v ťažšie fáze cviku.Výdychom aktivujete centrum sily a tú využijete pri práci tela. Nebojte sa vydýchnuť ústami! V žiadnom prípade nezadržujte dych . Niekto si možno vybaví klasické ľahy-sedy z hodín aerobiku, kedy ste sa zadržaným dychom z posledných síl robili desiatky opakovania. Pilates ide inou cestou, myslite na to.

Powerhouse alebo centrum sily?

Tento termín budete na lekciách Pilates počuť stále veľmi často. Ako už samotný názov vypovedá, jedná sa oblasť, z ktorej vychádza sila potrebná na vykonávanie cvikov.

Zjednodušene možno povedať, že sa toto centrum sily nachádza v oblasti panvy a dolnej časti brucha. Vy ho pri cvičení musíte aktivovať za pomoci zapojenia hlbokých brušných svalov. Každý cvik v Pilates začína aktiváciou centra sily a všetky ďalšie pohyby vychádzajú z tohto pevného stredu Vášho tela. Zapojenie centra sily spolu so správnym dýchaním budete v úvodných hodinách trénovať predovšetkým.

Či už budete navštevovať individuálne alebo skupinové lekcie, v rámci úvodnej hodiny sa dozviete základné teoretické informácie o cvičení metódou Pilates. Možno Vám bude pripadať, že je týchto informácií veľa. Nenechajte sa odradiť! Pilates sa nedá naučiť za jednu alebo dve lekcie! Samozrejme záleží na individuálnych schopnostiach, na tom, či ste sa doteraz venovali nejakej forme telesnej aktivity, záleží na Vašej schopnosti sa učiť, na Vašej usilovnosť a húževnatosti, na Vašom uvedomovanie si svojho tela – všetky tieto faktory ovplyvnia, ako rýchlo dokážete preniknúť do podstaty cvičenie Pilates,  za ktorú možno považovať prácu s powerhouse a správne dýchanie.

Rozhodne však platí, že Pilates môže cvičiť ktokoľvek . Pilates je cvičenie :

  • pre mužov aj ženy
  • bez obmedzenia veku
  • bez nutnosti predchádzajúcich pohybových skúseností

 

Video klasika pre začiatočníkov / 12 klasických Pilates cvikov

 

Do spilatesovania priatelia!

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace články

Krabičková diéta má skvelé výsledky

Veľmi populárna stravovacie metóda, obľúbená tiež medzi známymi osobnosťami, je známa ako krabičková diéta. Jedná

Dve stratégie, ktoré vám pomôžu prekonať odpor k cvičeniu

Existujú viaceré dôvody, prečo by sme mali cvičiť. Len 15 minútové cvičenie denne nám

Láska a cvičenie ide dokopy! /VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=FDsFkOKXxXw

Viete ako vyzerá riadna fitness párty? /VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=uwpXY7E7E0o

Ako správne behať – Videoséria 6. dieľov

Videoséria o behu ktorú ti prináša Fitmagazín.sk Ako správne behať 1. časť http://www.youtube.com/watch?v=kdxNtquLEF0 Ako správne behať 2.

Chudnite zdravo a bez JOJO efektu!

Radi by sme Vám dali zdravý zázrak na chudnutie, ale neexistuje. Ale čo tak

Čo jesť a nejesť pri chudnutí?

Otázka, ktorá na začiatku roku brázdi v mnohých hlavách... Chcem schudnúť. Ale čo jesť pri

Proteinová FIT zmrzlina

Ľahký a rýchly video-návod na chutnú a zdravú zmrzlinu:-) http://www.youtube.com/watch?v=YwPt6vFpg-U

Chudnutie a večeranie? Oddnes žiadny problém!

Možno si práve teraz hovoríte, že nie je možné kvalitne večerať a zároveň schudnúť. Opak

Detoxikujte svoj organizmus pomocou olivového oleja

Podľa štatistík súvisí na Slovensku každé druhé úmrtie s chorobami srdca a ciev. Celkovo

Ako jazdiť na horskom bicykli?

Jazda na horskom bicykli má svoje zvláštnosti. vyplývajú z náročného terénu, do ktorého sa na horskom

Máte doma švihadlo na ktoré padá prach? Skočte si pre formu!

Dosiahnuť zlepšenie kondície sa dá aj obyčajným skákaním cez švihadlo. V podstate je to

Prvá pomoc v jedálničku!

Raňajky, obed a večera sú tri hlavné jedla dňa. Ako ich nastaviť, aké zásady dodržať

Viete čo jesť na raňajky?

Základom zdravia ale i pri chudnutí sú raňajky. Ale čo jesť na raňajky, aby

Viete čo je „anabolické okno?“ Ako ho najlepšie využiť?

Určite ste už každý počuli o tzv. "Anabolickom okne". Nie je snáď portál, týkajúci

Alkohol a cvičenie? Ide to vôbec dokopy?

Blíži sa víkend a každý z nás sa určite teší na oddych, relax, prípadne

TOP 10 naťahovacích cvikov proti bolesti chrbta (krížov)

Ukážka 10tich naťahovacích cvikov proti bolesti chrbta (bedrovej chrbtice). Cviky nerobte švihom ale pekne pomaly.

Chcete schudnúť? 25 rád pre Vás!

Chcete skutočne schudnúť, ale neviete ako začať? Dnes Vám dáme 25 tipov a trikov,

8 minútové cvičenie pre krásne brucho

Vyskúšali ste už mnoho zaručene “účinných” cvikov na brucho, no stále niesu vidieť výsledky

Chudnime so špargľou

Špargľa alebo po latinsky Asparagus officinalis bola dávno známa medzi Grékmi, starými Egypťanmi aj Rimanmi. Približne

Pilates pre začiatočníkov

Výborne video, podľa ktorého sa môžme naučiť techniku cvičenia Pilates. Spravme niečo pre naše

Joga pre začiatočníkov

Chcete skúsiť jogu a neviete ako nato? Na našu stránku budeme pridávať videa, aby

Ako na bolesti chrbta, ktoré Vás trápia?

Ranná joga Vám zaručene pomôže odstrániť bolesti, s ktorými už bojujete dlhú dobu. Vstať

Goji na chudnutie: recenzia

Myslím si, že každý v živote niekedy skúšal chudnúť. Chceme hlavne chudnúť kvôli vzhľadu,

Hula hooping: efektívne a zábavné cvičenie v jednom

Možno si niektoré z vás spomenú na obruč, s ktorou ste ako malé dievčatá

6 najlepších cvičení z Youtube

V dnešnej dobe ma málo ľudí čas nato, aby bežal do fitka. Často na

Ako začať cvičiť a vytrvať!

Úvodné video, ktoré je venované začiatočníkom. Zaprieť sa a začať je super vec, ale

Domáce proteinové tyčinky

Aj Vy sa pozastavujete nad domácim snackom, ktorý Vám neprinesie zbytočné kg na váhe navyše

Ako cvičiť jogu doma

Cvičenie a prax ásan je jednou zo súčastí jogy. Otázka domácej praxe býva jednou

TOP 10 najlepších bežeckých aplikácií

Pozrime sa spolu na 10 najznámejších aplikácií, ktoré sú určené pre bežcov. A nielen

Plank 7x inak. Cviky určené na rozvoj stredu tela

Zadok, brušné svaly, boky a dolná časť chrbta sú neoddeliteľnou súčasťou svalov, ktoré držia

TOP 8 tipov na cvičenie v lete

Leto so sebou prináša ideálnu príležitosť ísť von a zabaviť sa. Pre mnohých je

Citrón a jeho zdravotné využitie? Zabudnite na lieky!

Vypitie vlažnej vody s rozriedenou čerstvou citrónovou šťavou je jedným z najzdravších ranných rituálov. Obsahuje totiž

Nová hra o pokémonoch, ktorá Vás zdvihne zo zadku!

V Amerike a vlastne už po celom svete ľudia vychádzajú do ulíc! Znie to

TOP 5 Lieky na chudnutie bez predpisu – ktoré odporučiť?

Lieky na chudnutie bez predpisu sú často východiskom, ktorým sa množstvo ľudí vysporadúva s

Je zelená káva na chudnutie jeden veľký podvod?

Zelená káva na chudnutie sa stala hitom posledných rokov. Môžete sa stretnúť s príbehmi

Nové trendy v chudnutí – Dukanova diéta, krabičková diéta, cvičenie a zlatá stredná cesta

Snáď každý z nás mal niekedy za svoj život pocit, že by mu prospelo

Zdravé a lacné „superpotraviny“?

Aj vy sa prechádzate po bioobchode a máte pocit, že musíte platiť už len

Viete čo je TABATA?

Určite ste už o nej počuli, možno ste aj videli ľudí, ktorí ju vykonávali,

Zeleninové a ovocné šťavy alebo smoothie?

Pri chudnutí môžu byť zradné hlavne ovocné šťavy, ktoré obsahujú veľa energie.  Mnohí ich

Čo je Formoline L112?

Tento prípravok získal názov podľa aktívnej zložky, vlákniny polyglukozamín (L112), ktorá je jedinečná vysokou

Jóga: cviky na chrbticu (20 min.)

Jóga cviky na chrbticu účinne rozcvičujú svaly, šlachy aj kĺby. Pri pravidelnom cvičení vám

Goji – to najcennejšie, čo príroda ponúka

Plody rastliny Goji Berry sú to najcennejšie, čo príroda ponúka. V Ázii sú jej

Príroda uzdravuje: Fykotin vás zbaví nadváhy a zlepší zdravie

Nadváha je problém nielen estetický, ale predovšetkým zdravotný. Obezita je jednou z najčastejších civilizačných

Môže fungovať Fykotin na chudnutie?

Fykotin sa prezentuje ako prípravok, ktorý najmä podporuje stabilnú hladinu cukru v krvi (prečítaj

Kompletný zoznam CrossFit cvikov (+ VIDEOGALÉRIA CVIKOV)

V CrossFite sa cvičia predovšetkým funkčné a viac kĺbové cviky to znamená, že v CrossFite nenájdete

Čo je CrossFit?

CrossFit je silový a kondičný tréningový program, ktorý využíva neustále zmeny funkčných cvikov vykonávaných

Drastické redukčné diéty, po ktorých schudnete za pár dní

Každý sa snaží schudnúť z iného dôvodu. Niekomu ide len o zmiernenie nadváhy, iný

Ako správne behať? Ako prirodzene dýchať?

Behanie je jednoduché. To sa ľahko povie, ale začiatky sú celkom ťažké. Ale je pravda,

Ako efektívne precvičiť brucho za 90 sekúnd?

Robíš denne 300 brušákov a stále to nejde? Dosiahni brušné svaly svojich snov. Získaj najkomplexnejšiu

Tie najlepšie letné šaláty pre vás

Letná sezóna je tu a k nej neodmysliteľne patria šaláty rôzneho druhu. A kedže

TOP 9 dôvodov, prečo jesť Chia semiačka

Pred pár rokmi neboli Chia semienka vôbec známa ako teraz. Ich popularita značne vzrástla

Použitie Chia semienok

Použitie chia semienok je veľmi jednoduché a praktické. Na rozdiel od ľanových semienok nie

Pomáha čaj Matcha pri chudnutí?

Zelený čaj má už dlhé roky svoje miesto v rozpisoch výživových špecialistov. Ak sa

Ako často cvičiť?

Rôzne formy odpovedí na mnohokrát skloňovanú otázku k početnosti silových tréningov nám často zamotávajú hlavu.

HIIT – VYSOKO INTENZÍVNY INTERVALOVÝ TRÉNING

HIIT - High-Intensity Interval Training, vysoko intenzívny intervalový tréning je účinný nástroj na podporu

Grafici nahradili logá známych výrobkov počtom kalórií

Naj­novší počin gra­fic­kých dizaj­né­rov s náz­vom Kalo­rické značky mení noto­ricky známe logá na veľké

Pár obrázkov, ktoré vám ukážu, ako precvičiť triceps

Cviky na triceps zanedbávajú hlavne neskúsený začiatočníci, ktorí ani netušia, že práve triceps vám

25 skvelých cvikov na odstránenie bolesti chrbta

25 cvikov, ktorými si uľavíte od bolesti chrbta. Cvičenie je zamerané na pretiahnutie svalov,

Cvik lepší než 1000 brušákov: Minúta denne a za mesiac máte ploché brucho

Keď ste sa už niekedy pokúšali získať pekné ploché brucho, tak viete, že je

Delená strava

Nie je to diéta, ale zmena jedálnička tak, aby ste chudli. Aj keď to

30-dňová výzva pre sexi zadoček

Mať do plaviek krásne pevný zadoček, to je sen každej ženy. Ak so svojím

5 Tibeťanov a chudnutie – cvičenie, ktoré vás nabije energiou

Nenápadné cviky, ktoré dokážu "naštartovať" telo každému z nás. Cvičenie 5 Tibeťanov je obľúbené

15 minútový tréning na chudnutie brucha

15 minútový tréning na chudnutie brucha, pri ktorom sa zaručene dobre chudne. Poďte si

Chudnutie po pôrode? Poradíme vám ako nato!

Každá jedna žena tomu rozumie. Narodenie bábätka je neopísateľný zážitok, ktorý muži môžu len

Fykotin: nový a šetrný spôsob chudnutia

Telo získa schopnosť vyťažiť viac energie z menšieho objemu potravín a pritom je nútené

TOP 11 potravín, ktoré je najlepšie jesť pred tréningom

Získajte zo svojho tréningu maximum. Cvičiť s prázdnym žalúdkom nie je najlepší nápad a priznajte

TOP 7 spôsobov, ako efektívne spaľovať tuky a zrýchliť váš metabolizmus

Tiež ste si určite všimli, že sú medzi nami veľmi šťastní ľudia, ktorí majú

Poznáte blahodárne a zdravotné účinky jednotlivých druhov fazúľ?

Všetci už vieme, že fazuľa patrí medzi významné zdroje vlákniny, bielkovín i vitamínov. Ale

Zázrak prírody? Špenát!

Máte už od detstva odpor ku špenátu? Skúste ho prekonať, pretože prichádzate o zdravú

Príjem bielkovín a vek človeka

Nie je tajomstvom, že v priebehu starnutia dochádza k úbytku svalovej hmoty, sily a

Čo jesť pred cvičením?

Dá sa povedať, že pevnú stravu by ste mali jesť maximálne 3 – 4

Testosterón a cvičenie

Testosterón – mužský pohlavný hormón je prirodzenou látkou hlavne mužského tela. Tvorí sa v

TOP 10 dôvodov prečo si dať ranný tréning

Ranné cvičenie má množstvo benefitov a pozitívne vplýva na náš mentálny aj fyzický stav.

Účinné cvičenie na doma? Zaberie vám to len 4 minúty!

V tejto 4 minútovej rychlovke zapojíš celé telo a môžeš celý tréning odcvičiť doma

Boj proti rakovine aj nadváhe? Pite zelený čaj!

Blahodarné účinky pitia zeleného čaju sú ľudstvu známe prakticky odnepamäti. Dlhé dynastie starovekých panovníkov

Poznáte potraviny, ktoré vám pomôžu schudnúť?

Na začiatok by sme si mohli povedať, že by sme nemali zabúdať alebo cielene

Káva a cvičenie – ide to vôbec dokopy?

Zaujíma vás, či je vhodné piť kávu, ak sa snažíte športovať a zlepšovať svoj

Viete správne behať? 7 rád, ktoré vám pomôžu s technikou behu.

Možno vás napadne, prečo by ste práve vy mali riešiť techniku beh, keď sa

Jednoduché cukry, fruktóza a niekoľko informácií, ktoré by ste mali vedieť

Jednoduché cukry Pokiaľ nešportujeme, tak by sme asi mali zvážiť, či skutočne jednoduché cukry potrebujeme

Zmena životného štýlu je výhra nad neúspešnými diétami!

Ľudí s nadváhou neustále pribúda a s nimi aj zdravotné problémy, ktoré asi nikto

Chcete začať cvičiť a neviete ako nato?

Všetci to vidíme každý deň. Sociálne siete preplnené tými úžasnými postavami, ktoré sme kedysi

10 dôvodov, prečo by ženy mali povedať „áno“ silovému tréningu?

Je doslova smutné, že aj v roku 2016 vidíme vo fitkách stále toľko žien,

Chia semienka: malý zázrak so skvelým potenciálom

Chia semienka u nás pred niekoľkými rokmi ešte poznal málokto. Teraz ale zažívajú boom.

Zázrak vo svete fitness? Hiit tréning!

Blíži sa leto a asi každý z nás hľadá ten najlepší spôsob, ako svoje

Prečo je voda tak dôležitá?

Už pri 1% dehydratácie spôsobuje zníženie výkonnosti, pozornosti a máme celkový pocit nespokojnosti. Poďme

Cvičenie v pároch je účinné a zábavné

Ak si chcete svoju fyzickú aktivitu občas spestriť, alebo vás skrátka cvičenie osamote  nebaví

Máte chuť to vzdať? Vyriešme to spolu!

Každý z nás to pozná. Nechuť cvičiť, málo motivácie, pocit nenapredovania...všetci vieme, že sila

Slané muffiny v diéte? Schudnime s chuťou!

Každý miluje sladké muffiny, ale čo tak zmena? Slané muffiny? Že nereálne a nechutné?

Top brucho do leta? Nieje problém!

Aj vy máte ten pocit, že sa blíži leto a vy už zas nemáte šancu

Cvičenie doma

Rozhodli ste sa začať doma cvičiť a neviete ako na to? Pustime sa teda

Zobanie = priberanie

Konečne sme prišli z práce alebo školy, sadneme si k televízii a odpočívame, snažíme

5 jednoduchých spôsobov ako získať postavu snov

Rady a tipy na chudnutie nájdeme snáď všade - internet, časopisy, televízie alebo priatelia.