Najlepšie fitness produkty pre váš zdravý životný štýl

Články a tipy

Chcete schudnúť? 25 rád pre Vás!

Chcete skutočne schudnúť, ale neviete ako začať? Dnes Vám dáme 25 tipov a trikov, ktoré Vám pomôžu s bojom proti nadbytočným kilogramom, ktoré na sebe tak nemáte v láske. Poďme s chuťou do toho!

Pri chudnutí je najdôležitejšie prekonať prvých pár týždňov, kedy meníte zabehnuté návyky, z jedálnička sa škrtajú obľúbené jedlá a aj keď ste vyhrali nad vrodenou lenivosťou,  tak ešte nevidíte výsledky, ktoré by vás motivovali k ďalšiemu úsiliu.

1.Každé chudnutie začína v našej hlave!

Chcete byť štíhlejší, nosiť krajšie oblečenie a nehanbiť sa, keď sa vyzliekate do plaviek medzi ľuďmi. Lenže váš mozog na každú myšlienku o chudnutí odpovedá: „Budem sa musieť vzdať svojich chipsov a večerov na gauči, to nééé!“Nebojte, to je normálna sebaobrana, nie ste jediní. S podobne negatívnymi myšlienkami zatočíte jedine vtedy, keď sa naozaj rozhodnete, že chudnúť chcete.Vtedy Vám zrazu prestane vadiť aj to, že si tie chipsy nejaký čas nedáte.

2. Opýtajte sa sami seba, prečo to vlastne robíte?

Najdôležitejšie pre každý štart chudnutia je silná motivácia. Ako spoznáte, že ste dostatočne motivovaní? Položte si pár otázok: Chcem naozaj schudnúť? Nebude mi vadiť sa obmedzovať a prekonať pohodlnosť? Zmierim sa s tým, že musím zabudnúť na výhovorky? Ak váhate, tak chudnutie odložte.Je totiž dosť pravdepodobné, že zlyháte, čo vám zrazí sebavedomie a skomplikuje ďalší pokus o chudnutie.

3. Nehovorte tomu diéta

Slovo diéta evokuje trápenia a hladovanie, čo vy nechcete. Nedržíte krátkodobú diétu, ale ozdravujete svoj životný štýl. Pokiaľ má byť vaša snaha účinná, musia byť zmeny trvalé. Nechcete sa predsa vrátiť ku zvykom, kvôli ktorým ste priberali.

4. Nechajte sa zmerať!

Obyčajná domáca váha vám oznámi len to, koľko kilogramov vážite, pri chudnuti je ale dôležité vedieť, koľko je vo vašom tele svalov a tuku a ako sa tento pomer mení – čiže či chudnete tuk. Profesionálne váhy majú výživoví poradcovia alebo fitness centra, za meranie zaplatíte, ale oplatí sa to. Keď budete mať údaje na papieri, uvidíte, že vás chudnutie hneď viac chytí. Ak sa ale hanbíte, možno si takú váhu kúpiť aj pre domáce použitie, len si za ňu oproti tej obyčajnej priplatíte.

5. Stanovte si reálne ciele!

Nie je nič horšie ako prehnané ambície. Neplánujte si, že chcete zhodiť dvadsať kíl, pre začiatok si dajte menší cieľ – napríklad päť. Akonáhle dosiahnete prvej méty, stanovte si ďalšie. Takéto chudnutie vám pôjde lepšie, než keď bude váš cieľ v nedohľadne. V tej chvíli by ste totiž mohli podľahnúť pocitu,  že to nikdy nedokážete.

6. Začnite pomaly.

Nesnažte sa hneď prvý deň prekopať všetky svoje zvyky, nevydržali by ste dlho. Urobte si plán a premyslite si, čím chcete začať .Máte obľúbené tučné jedlo, napríklad vyprážaný syr? Dajte si ho nabudúce bez hranolčekov a tatárky, uberajte na porciu, až zistíte, že Vám vlastne nevadí, keď si ho dáte len raz za mesiac alebo dva. Tiež chuti na sladké odvykajte postupne. Chcete pridať pohyb? Tak najskôr začnite chodiť pešo po schodoch alebo do práce, pridajte si každý týždeň jednu svižnú prechádzku, aby ste sa zapotili. Až si telo zvykne, zaraďte iný šport.

7. Zakážte si extrémy!

Ak vám nejaká diéta sľubuje zázraky, ako je schudnutie dvadsiatich kíl za mesiac, je silne podozrivá. Najskôr schudnete, pretože vám diéta zakáže jesť, ale poškodíte si zdravie a akonáhle trápenie na chvíľku prerušíte, okamžite začnete naberať. Nepočúvajte ani rady kamarátok, ktoré prisahajú na metódy, kedy treba po piatej popoludní nejedia. Každá diéta, ktorá drasticky obmedzuje jedlo, je zlá.

8. Nesmiete mať hlad.

Telo potrebuje energiu, a ak ju dostáva pravidelne, nemá tendenciu skladovať tuky. Vyhladovaný organizmus si robí zásoby, pretože sa bojí, že zase dlho nič nedostane a bude musieť pre energiu siahať do zásob. Ľudia, ktorí svoje telo dlhodobo trápia hladom, hovoria, že priberú aj z vody. S trochou zveličenia majú pravdu, pretože ich metabolizmus je hladovkami spomalený a telo tvorí zásoby. Najlepšie je jesť tak, aby ste sa neprepchávalii, nejedli tučné a presladené jedlo, ale ani nehladovali.

9. Jedzte pravidelne

Vďaka pravidelnému prísunu jedla sa budete cítiť výkonnejšie a psychicky odolnejší, nebude vám totiž kolísať hladina krvného cukru, čo spôsobuje podráždenosť, zmenu nálad, únavu a tiež záchvaty hladu a chute na sladké a tučné jedlo.Poznáte ten pocit, že hladom skoro odpadli a klepú sa vám ruky? Zrejme v tej chvíli nemáte chuť na šalát, ale skôr na čokoládu. Pravidelnosť znamená, že budete jesť päťkrát denne a medzery medzi jedlami nebudú dlhšie ako tri, maximálne štyri hodiny.

10. Najdôležitejšie jedlo dňa neexistuje, dôležité je každé!

Možno stále počujete, že najdôležitejším jedlom sú raňajky, ale prečo by mali byť dôležitejšie ako napríklad obed? Áno, ráno potrebujete doplniť energiu, ale na poludnie predsa tiež. Pamätajte si preto, že každý deň musíte zjesť raňajky, dopoludňajšie desiatu, obed, olovrant a večeru. Sú rôzne metódy plánovaného hladovania, ale o tom až niekedy nabudúce. 

11. Nikdy nechoďte spať bez večere.

Je to jedna z tých nezmyselných rád – najedzte sa najneskôr okolo piatej alebo šiestej a potom už si nič nedávajte, pretože telo by v noci všetko uložilo do tukov. Je to hlúposť. Telo v noci obnovuje sily a na to potrebuje energiu. Keď pôjdete spať hladní, prebudíte sa ráno nevyspatí, a pretože budete unavení, cez deň toho viac zjete. Večeru si teda dajte tri hodiny pred spaním, jedzte ľahšie jedlá, napríklad rybu so zemiakmi, pretože keď telo zamestnáte trávením, bude sa vám zle spať. Ak sa stane, že sa navečeriate o siedmej, ale spať idete až v polnoci,  zaraďte okolo desiatej ešte druhú večeru, aby ste nešli spať s prázdným žalúdkom.

12. Raňajkový tréning pre začiatočníkov.

Organizmus potrebuje po prebudení dotankovať energiu. Keď telo hladuje, spomaľuje sa proces spaľovania a zastavuje chudnutie. Možno tvrdíte, že necítite hlad – a máte pravdu. Keď sa ráno nenajete, vyplavuje telo stresový hormón,  ktorý tlmí pocit hladu. Lenže hlad sa rovnako vráti – vo večerných hodinách toho zjete oveľa viac. Preto je lepšie, keď sa naučíte raňajkovať. Začnite pomaly. Prvé dni sa napite džúsu, postupne pridajte celozrnnú sušienku a časom sa dostanete  až na typické raňajky.

 

13. Dodržujte pitný režim!

Dostatok tekutín zabezpečuje, že telo rýchlejšie spaľuje, a navyše platí, že hlad je prezlečený smäd. Koľko by ste toho mali za celý deň vypiť, zistíte, keď svoju váhu v kilogramoch vynásobíte číslom 30. Vyjde vám množstvo tekutín v mililitroch (napr. 60 kg x 30 = 1800 teda 1,8 l). Pite predovšetkým v prvej časti dňa, dobiehanie pitného režimu večer totiž zaťažujete obličky.

14. Vyberajte si, čo pijete!

Najlepšie bude, keď si zvyknete piť čistú vodu a nesladené čaje. S limonádami do seba dostávate zbytočný cukor, keď si kupujete tie umelo sladené, telo si nikdy neodvykne na sladkú chuť. Kávu piť môžete, ale kvalitnú. Káva z automatu býva často presladená. Každú šálku doplňte vodou, pretože káva odvodňuje.

15. Naučte sa, koľko jedla jesť v priebehu dňa!

Raňajky by mali tvoriť 25 percent celkovej energie, obed 25-30 percent, večera 25-30 percent a desiaty zhodne 10-15 percent. Časy jedál si organizujte podľa vlastného harmonogramu dňa, ale platí, že s raňajkami, dopoludňajšie desiatou a obedom by ste mali mať zjedené 65 percent denného príjmu. Súčasťou každého jedla by malo byť ovocie (skôr v prvej časti dňa) a zelenina, denne zjedzte asi 600 gramov.

16. Pripravujte si desiaty.

Hlavné jedlá si pripravujete doma alebo na ne chodíte do reštaurácií, ale viete si rady s desiatou? Do práce alebo do školy si kupujte jogurty a tvarohy, orechy, semienka, na cesty si berte mliečne nápoje, na ktoré nepotrebujete lyžičku. Keď ste na ulici, kúpte si v obchode banán alebo müsli tyčinku, ale vyberajte tie bez polevy.

17. Vytvorte si plán na ďalší deň.

Isto sa niekedy stane, že jedlo vynecháte, pretože sa nestihnete najesť alebo zabudnete. Keď si vaše telo navykne na pravidelnosť, bude sa hlad po troch hodinách sám ozývať, ale teraz sa na to ešte nedá spoliehať. Preto je dobré si každý večer napísať, čo vás budúci deň čaká, kedy sa najete a čoho. Predídete tak situáciám, kedy bežíte na schôdzku a pri sebe nemáte ani proteínovú tyčinku.

18. Najesť sa výnimočne dokážete aj vo fast foode.

Neberte to ako povel, že si dáte hamburger a hranolky, len ako informáciu, že keď nemáte čas a inú možnosť, tak aj vo fast foode sa dá nájsť vhodné jedlo.Väčšina reťazcov s rýchlym občerstvením ponúka zeleninové šaláty (kupujte si ich bez zálievky a bez vyprážaného mäsa), výnimočne si dajte napríklad wrap. Vyhýbajte sa stánkom s klobásami a vyprážaným syrom.

 

19. Nahrádzajte kalorické jedlá tými menej kalorickými.

Pečivo si kupujte celozrnné, ktoré má síce približne rovnaký počet kalórií ako biele, ale viac vlákniny a schopnosti zasýtiť.Časť prílohy u hlavných jedál nahraďte zeleninou.Miesto cornflakes si do jogurtu nasypte ovsené vločky.Nekupujte si ovocné jogurty, ale biele a ovocie tam pridajte čerstvé.

20.Zvyknite si na iné potraviny.

To je problém mnohých ľudí, stále jeme to isté a náš jedálniček je jednotvárny.Prelistujte kuchárkami, naučte sa pripravovať nové pokrmy, nech je vaše jedlo pestrejšie. Dajte si záväzok, že raz týždenne skúsite potravinu, na ktorú nie ste zvyknutí.

21. Naučte sa upravovať jedlo zdravšie 

Keď niekomu poviete, že musí schudnúť, zdesí sa, že miesto rezňov bude jesť mäso v pare. Ešte dnes sa nájde veľa ľudí, ktorí nepoznajú nič medzi tým. Zdravá kuchyňa pritom môže byť aj chutná, záleží na tom, s akou fantáziou jedlo pripravíte .Rezne predsa nemusíte hneď smažiť, dobré môžu byť aj na prírodný spôsob, prípadne použiť kvalitnejší olej.

22. Jedzte vyvážene 

Keď už sme pri tých olejoch, mali by ste vedieť, že sú dôležitou súčasťou jedálnička, pretože zaručujú správny chod organizmu. Okrem iného sa v nich rozpúšťajú niektoré vitamíny. Do našej stravy patrí rovnako ako bielkoviny alebo sacharidy v podobe príloh. To znamená, že by ste ani pri chudnutí nemali nič vynechávať, len si vyberajte zdravšie varianty potravín. Z olejov voľte kvalitný olivový, miesto knedlí jedzte zemiaky a ryžu.

23. Nedojedajte

Hoci sa s jedlom nemá plytvať, nesnažte sa za každú cenu dojesť všetko, čo máte na tanieri. To platí predovšetkým pre stravovanie v reštaurácii, kde si porciu neurčujú sami. Nehanbite sa jedlo vrátiť.

24. Nezobajte medzi jedlami

Možno máte pocit, že vlastne moc nejete, ale premýšľajte – koľko energie do seba dostanete tým, že si dáte po obede cukrík, potom pár orieškov. Jedzte len v čase, keď je čas jedla. A v pokoji.

25. Nehanbite sa požiadať o radu

Ak máte pocit, že chudnutie sami nezvládnete, poraďte sa s odborníkom. Nie je žiadna hanba priznať, že na to nestačíte. Keď Vám niekto s chudnutím pomôže, bude to pre vás jednoduchšie – poradia Vám, kde robíte chyby, budú Vás povzbudzovať a motivovať a vy to len tak nevzdáte.

Športu zdar

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace články

Krabičková diéta má skvelé výsledky

Veľmi populárna stravovacie metóda, obľúbená tiež medzi známymi osobnosťami, je známa ako krabičková diéta. Jedná

Dve stratégie, ktoré vám pomôžu prekonať odpor k cvičeniu

Existujú viaceré dôvody, prečo by sme mali cvičiť. Len 15 minútové cvičenie denne nám

Láska a cvičenie ide dokopy! /VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=FDsFkOKXxXw

Viete ako vyzerá riadna fitness párty? /VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=uwpXY7E7E0o

Ako správne behať – Videoséria 6. dieľov

Videoséria o behu ktorú ti prináša Fitmagazín.sk Ako správne behať 1. časť http://www.youtube.com/watch?v=kdxNtquLEF0 Ako správne behať 2.

Chudnite zdravo a bez JOJO efektu!

Radi by sme Vám dali zdravý zázrak na chudnutie, ale neexistuje. Ale čo tak

Čo jesť a nejesť pri chudnutí?

Otázka, ktorá na začiatku roku brázdi v mnohých hlavách... Chcem schudnúť. Ale čo jesť pri

Proteinová FIT zmrzlina

Ľahký a rýchly video-návod na chutnú a zdravú zmrzlinu:-) http://www.youtube.com/watch?v=YwPt6vFpg-U

Chudnutie a večeranie? Oddnes žiadny problém!

Možno si práve teraz hovoríte, že nie je možné kvalitne večerať a zároveň schudnúť. Opak

Detoxikujte svoj organizmus pomocou olivového oleja

Podľa štatistík súvisí na Slovensku každé druhé úmrtie s chorobami srdca a ciev. Celkovo

Ako jazdiť na horskom bicykli?

Jazda na horskom bicykli má svoje zvláštnosti. vyplývajú z náročného terénu, do ktorého sa na horskom

Máte doma švihadlo na ktoré padá prach? Skočte si pre formu!

Dosiahnuť zlepšenie kondície sa dá aj obyčajným skákaním cez švihadlo. V podstate je to

Prvá pomoc v jedálničku!

Raňajky, obed a večera sú tri hlavné jedla dňa. Ako ich nastaviť, aké zásady dodržať

Viete čo jesť na raňajky?

Základom zdravia ale i pri chudnutí sú raňajky. Ale čo jesť na raňajky, aby

Viete čo je „anabolické okno?“ Ako ho najlepšie využiť?

Určite ste už každý počuli o tzv. "Anabolickom okne". Nie je snáď portál, týkajúci

Alkohol a cvičenie? Ide to vôbec dokopy?

Blíži sa víkend a každý z nás sa určite teší na oddych, relax, prípadne

TOP 10 naťahovacích cvikov proti bolesti chrbta (krížov)

Ukážka 10tich naťahovacích cvikov proti bolesti chrbta (bedrovej chrbtice). Cviky nerobte švihom ale pekne pomaly.

8 minútové cvičenie pre krásne brucho

Vyskúšali ste už mnoho zaručene “účinných” cvikov na brucho, no stále niesu vidieť výsledky

Chudnime so špargľou

Špargľa alebo po latinsky Asparagus officinalis bola dávno známa medzi Grékmi, starými Egypťanmi aj Rimanmi. Približne

Pilates pre začiatočníkov

Výborne video, podľa ktorého sa môžme naučiť techniku cvičenia Pilates. Spravme niečo pre naše

Joga pre začiatočníkov

Chcete skúsiť jogu a neviete ako nato? Na našu stránku budeme pridávať videa, aby

Ako na bolesti chrbta, ktoré Vás trápia?

Ranná joga Vám zaručene pomôže odstrániť bolesti, s ktorými už bojujete dlhú dobu. Vstať

Goji na chudnutie: recenzia

Myslím si, že každý v živote niekedy skúšal chudnúť. Chceme hlavne chudnúť kvôli vzhľadu,

Hula hooping: efektívne a zábavné cvičenie v jednom

Možno si niektoré z vás spomenú na obruč, s ktorou ste ako malé dievčatá

6 najlepších cvičení z Youtube

V dnešnej dobe ma málo ľudí čas nato, aby bežal do fitka. Často na

Ako začať cvičiť a vytrvať!

Úvodné video, ktoré je venované začiatočníkom. Zaprieť sa a začať je super vec, ale

Domáce proteinové tyčinky

Aj Vy sa pozastavujete nad domácim snackom, ktorý Vám neprinesie zbytočné kg na váhe navyše

Viete čo je pilates? Posilnite flexibilitu tela, silu a dýchanie!

Pilates, alebo tiež metóda Pilates, je cvičebný systém, ktorý zlepšuje funkciu svalovej kontroly, flexibilitu

Ako cvičiť jogu doma

Cvičenie a prax ásan je jednou zo súčastí jogy. Otázka domácej praxe býva jednou

TOP 10 najlepších bežeckých aplikácií

Pozrime sa spolu na 10 najznámejších aplikácií, ktoré sú určené pre bežcov. A nielen

Plank 7x inak. Cviky určené na rozvoj stredu tela

Zadok, brušné svaly, boky a dolná časť chrbta sú neoddeliteľnou súčasťou svalov, ktoré držia

TOP 8 tipov na cvičenie v lete

Leto so sebou prináša ideálnu príležitosť ísť von a zabaviť sa. Pre mnohých je

Citrón a jeho zdravotné využitie? Zabudnite na lieky!

Vypitie vlažnej vody s rozriedenou čerstvou citrónovou šťavou je jedným z najzdravších ranných rituálov. Obsahuje totiž

Nová hra o pokémonoch, ktorá Vás zdvihne zo zadku!

V Amerike a vlastne už po celom svete ľudia vychádzajú do ulíc! Znie to

TOP 5 Lieky na chudnutie bez predpisu – ktoré odporučiť?

Lieky na chudnutie bez predpisu sú často východiskom, ktorým sa množstvo ľudí vysporadúva s

Je zelená káva na chudnutie jeden veľký podvod?

Zelená káva na chudnutie sa stala hitom posledných rokov. Môžete sa stretnúť s príbehmi

Nové trendy v chudnutí – Dukanova diéta, krabičková diéta, cvičenie a zlatá stredná cesta

Snáď každý z nás mal niekedy za svoj život pocit, že by mu prospelo

Zdravé a lacné „superpotraviny“?

Aj vy sa prechádzate po bioobchode a máte pocit, že musíte platiť už len

Viete čo je TABATA?

Určite ste už o nej počuli, možno ste aj videli ľudí, ktorí ju vykonávali,

Zeleninové a ovocné šťavy alebo smoothie?

Pri chudnutí môžu byť zradné hlavne ovocné šťavy, ktoré obsahujú veľa energie.  Mnohí ich

Čo je Formoline L112?

Tento prípravok získal názov podľa aktívnej zložky, vlákniny polyglukozamín (L112), ktorá je jedinečná vysokou

Jóga: cviky na chrbticu (20 min.)

Jóga cviky na chrbticu účinne rozcvičujú svaly, šlachy aj kĺby. Pri pravidelnom cvičení vám

Goji – to najcennejšie, čo príroda ponúka

Plody rastliny Goji Berry sú to najcennejšie, čo príroda ponúka. V Ázii sú jej

Príroda uzdravuje: Fykotin vás zbaví nadváhy a zlepší zdravie

Nadváha je problém nielen estetický, ale predovšetkým zdravotný. Obezita je jednou z najčastejších civilizačných

Môže fungovať Fykotin na chudnutie?

Fykotin sa prezentuje ako prípravok, ktorý najmä podporuje stabilnú hladinu cukru v krvi (prečítaj

Kompletný zoznam CrossFit cvikov (+ VIDEOGALÉRIA CVIKOV)

V CrossFite sa cvičia predovšetkým funkčné a viac kĺbové cviky to znamená, že v CrossFite nenájdete

Čo je CrossFit?

CrossFit je silový a kondičný tréningový program, ktorý využíva neustále zmeny funkčných cvikov vykonávaných

Drastické redukčné diéty, po ktorých schudnete za pár dní

Každý sa snaží schudnúť z iného dôvodu. Niekomu ide len o zmiernenie nadváhy, iný

Ako správne behať? Ako prirodzene dýchať?

Behanie je jednoduché. To sa ľahko povie, ale začiatky sú celkom ťažké. Ale je pravda,

Ako efektívne precvičiť brucho za 90 sekúnd?

Robíš denne 300 brušákov a stále to nejde? Dosiahni brušné svaly svojich snov. Získaj najkomplexnejšiu

Tie najlepšie letné šaláty pre vás

Letná sezóna je tu a k nej neodmysliteľne patria šaláty rôzneho druhu. A kedže

TOP 9 dôvodov, prečo jesť Chia semiačka

Pred pár rokmi neboli Chia semienka vôbec známa ako teraz. Ich popularita značne vzrástla

Použitie Chia semienok

Použitie chia semienok je veľmi jednoduché a praktické. Na rozdiel od ľanových semienok nie

Pomáha čaj Matcha pri chudnutí?

Zelený čaj má už dlhé roky svoje miesto v rozpisoch výživových špecialistov. Ak sa

Ako často cvičiť?

Rôzne formy odpovedí na mnohokrát skloňovanú otázku k početnosti silových tréningov nám často zamotávajú hlavu.

HIIT – VYSOKO INTENZÍVNY INTERVALOVÝ TRÉNING

HIIT - High-Intensity Interval Training, vysoko intenzívny intervalový tréning je účinný nástroj na podporu

Grafici nahradili logá známych výrobkov počtom kalórií

Naj­novší počin gra­fic­kých dizaj­né­rov s náz­vom Kalo­rické značky mení noto­ricky známe logá na veľké

Pár obrázkov, ktoré vám ukážu, ako precvičiť triceps

Cviky na triceps zanedbávajú hlavne neskúsený začiatočníci, ktorí ani netušia, že práve triceps vám

25 skvelých cvikov na odstránenie bolesti chrbta

25 cvikov, ktorými si uľavíte od bolesti chrbta. Cvičenie je zamerané na pretiahnutie svalov,

Cvik lepší než 1000 brušákov: Minúta denne a za mesiac máte ploché brucho

Keď ste sa už niekedy pokúšali získať pekné ploché brucho, tak viete, že je

Delená strava

Nie je to diéta, ale zmena jedálnička tak, aby ste chudli. Aj keď to

30-dňová výzva pre sexi zadoček

Mať do plaviek krásne pevný zadoček, to je sen každej ženy. Ak so svojím

5 Tibeťanov a chudnutie – cvičenie, ktoré vás nabije energiou

Nenápadné cviky, ktoré dokážu "naštartovať" telo každému z nás. Cvičenie 5 Tibeťanov je obľúbené

15 minútový tréning na chudnutie brucha

15 minútový tréning na chudnutie brucha, pri ktorom sa zaručene dobre chudne. Poďte si

Chudnutie po pôrode? Poradíme vám ako nato!

Každá jedna žena tomu rozumie. Narodenie bábätka je neopísateľný zážitok, ktorý muži môžu len

Fykotin: nový a šetrný spôsob chudnutia

Telo získa schopnosť vyťažiť viac energie z menšieho objemu potravín a pritom je nútené

TOP 11 potravín, ktoré je najlepšie jesť pred tréningom

Získajte zo svojho tréningu maximum. Cvičiť s prázdnym žalúdkom nie je najlepší nápad a priznajte

TOP 7 spôsobov, ako efektívne spaľovať tuky a zrýchliť váš metabolizmus

Tiež ste si určite všimli, že sú medzi nami veľmi šťastní ľudia, ktorí majú

Poznáte blahodárne a zdravotné účinky jednotlivých druhov fazúľ?

Všetci už vieme, že fazuľa patrí medzi významné zdroje vlákniny, bielkovín i vitamínov. Ale

Zázrak prírody? Špenát!

Máte už od detstva odpor ku špenátu? Skúste ho prekonať, pretože prichádzate o zdravú

Príjem bielkovín a vek človeka

Nie je tajomstvom, že v priebehu starnutia dochádza k úbytku svalovej hmoty, sily a

Čo jesť pred cvičením?

Dá sa povedať, že pevnú stravu by ste mali jesť maximálne 3 – 4

Testosterón a cvičenie

Testosterón – mužský pohlavný hormón je prirodzenou látkou hlavne mužského tela. Tvorí sa v

TOP 10 dôvodov prečo si dať ranný tréning

Ranné cvičenie má množstvo benefitov a pozitívne vplýva na náš mentálny aj fyzický stav.

Účinné cvičenie na doma? Zaberie vám to len 4 minúty!

V tejto 4 minútovej rychlovke zapojíš celé telo a môžeš celý tréning odcvičiť doma

Boj proti rakovine aj nadváhe? Pite zelený čaj!

Blahodarné účinky pitia zeleného čaju sú ľudstvu známe prakticky odnepamäti. Dlhé dynastie starovekých panovníkov

Poznáte potraviny, ktoré vám pomôžu schudnúť?

Na začiatok by sme si mohli povedať, že by sme nemali zabúdať alebo cielene

Káva a cvičenie – ide to vôbec dokopy?

Zaujíma vás, či je vhodné piť kávu, ak sa snažíte športovať a zlepšovať svoj

Viete správne behať? 7 rád, ktoré vám pomôžu s technikou behu.

Možno vás napadne, prečo by ste práve vy mali riešiť techniku beh, keď sa

Jednoduché cukry, fruktóza a niekoľko informácií, ktoré by ste mali vedieť

Jednoduché cukry Pokiaľ nešportujeme, tak by sme asi mali zvážiť, či skutočne jednoduché cukry potrebujeme

Zmena životného štýlu je výhra nad neúspešnými diétami!

Ľudí s nadváhou neustále pribúda a s nimi aj zdravotné problémy, ktoré asi nikto

Chcete začať cvičiť a neviete ako nato?

Všetci to vidíme každý deň. Sociálne siete preplnené tými úžasnými postavami, ktoré sme kedysi

10 dôvodov, prečo by ženy mali povedať „áno“ silovému tréningu?

Je doslova smutné, že aj v roku 2016 vidíme vo fitkách stále toľko žien,

Chia semienka: malý zázrak so skvelým potenciálom

Chia semienka u nás pred niekoľkými rokmi ešte poznal málokto. Teraz ale zažívajú boom.

Zázrak vo svete fitness? Hiit tréning!

Blíži sa leto a asi každý z nás hľadá ten najlepší spôsob, ako svoje

Prečo je voda tak dôležitá?

Už pri 1% dehydratácie spôsobuje zníženie výkonnosti, pozornosti a máme celkový pocit nespokojnosti. Poďme

Cvičenie v pároch je účinné a zábavné

Ak si chcete svoju fyzickú aktivitu občas spestriť, alebo vás skrátka cvičenie osamote  nebaví

Máte chuť to vzdať? Vyriešme to spolu!

Každý z nás to pozná. Nechuť cvičiť, málo motivácie, pocit nenapredovania...všetci vieme, že sila

Slané muffiny v diéte? Schudnime s chuťou!

Každý miluje sladké muffiny, ale čo tak zmena? Slané muffiny? Že nereálne a nechutné?

Top brucho do leta? Nieje problém!

Aj vy máte ten pocit, že sa blíži leto a vy už zas nemáte šancu

Cvičenie doma

Rozhodli ste sa začať doma cvičiť a neviete ako na to? Pustime sa teda

Zobanie = priberanie

Konečne sme prišli z práce alebo školy, sadneme si k televízii a odpočívame, snažíme

5 jednoduchých spôsobov ako získať postavu snov

Rady a tipy na chudnutie nájdeme snáď všade - internet, časopisy, televízie alebo priatelia.