Najlepšie fitness produkty pre váš zdravý životný štýl

Články a tipy

Čo je CrossFit?

CrossFit je silový a kondičný tréningový program, ktorý využíva neustále zmeny funkčných cvikov vykonávaných s vysokou intenzitou. Cieľom je dlhodobo zlepšovať celkový fitness cvičenca.

Táto definícia CrossFitu vám asi moc nepovie, ale skúsim vám vysvetliť, čo to vlastne je fitness a prirovnať CrossFit k ostatným cvičebným štýlom, nech viete, v čom sa líšia.

ČO JE TO FITNESS? A KTO JE VLASTNE NAJVIAC FIT?

Pre fitness existuje veľa definícií, pre niekoho je najviac fit osoba špičkový triatlonista, desaťbojár, vzpierač, ultra maratónec, šprintér, alebo napríklad cyklista a mnoho ďalších. Je tu však jedno veľké ALE:

 • Triatlonista má výdrž, ale chýba mu sila.
 • Desaťbojár je silný, rýchly, presný, ale chýba mu vytrvalosť (najdlhšia je 1500m beh).
 • Vzpierač je rýchly a silný, ale pri výkone, ktorý je dlhší ako 1 minúta nastáva problém.
 • A takto by sme mohli pokračovať ďalej u ďalších športov, takmer vždy by sa našla disciplína, kde by vrcholový športovec v niečom strácal.

Cieľom CrossFit je vytvoriť najviac fit športovcov. Tým najviac fit športovcom nebude najsilnejší ani najrýchlejší návštevník posilňovne, ale práve športovec, ktorý bude dobrý vo všetkých aspektoch fitness:

 • vytrvalosť,
 • výdrž,
 • sila,
 • pružnosť,
 • výbušnost,
 • rychlost,
 • koordinácia,
 • obratnosť,
 • rovnováha,
 • presnosť.

Taký športovec je potom pripravený na akúkoľvek životnú výzvu , ktorá vyžaduje určitý fyzický výkon. Človek, ktorý teda cvičí CrossFit, tak ako má a nešpecializuje sa na nič, tak potom nemá problém byť nielen dobrý v CrossFit, ale môže sa zúčastniť behu na 5km, 100km ultra maratónu, vzpieračské súťaže, silového trojboja a vlastne čohokoľvek, čo vás napadne. Špecialista v danom športe CrossFiťáka samozrejme vždy porazí, ale nebude to mať tak jednoduché, ako s niekým, kto nie je tak komplexný. (napr. vytrvalostný bežec na súťaži silového trojboja)

Grage Glassman zakladateľ spoločnosti CrossFit, Inc. definoval fitnes pomocou 100 slov:

„Jedz mäso a zeleninu, oriešky a semienka, nejaké ovocie, trochu škrobu a žiadny cukor. Príjem drž na úrovni, ktorá podporí tvoje cvičenie, nie telesný tuk. Skúšaj a trénuj komplexné cviky: mŕtvy ťah, premiestnenia, drep, tlak, nadhod a trh. Podobne, tiež zdokonaľuj základy gymnastiky: zhyby, kliky na bradlách/kruhoch, šplh na lane, kľučky, sed ľahy, tlaky do stojky, piruety, saltá, roznožky. Jazdite na bicykli, behajte, plávajte, veslujte, tvrdo a rýchlo. Päť až šesť dní v týždni kombinuj tieto elementy v čo najviac kombináciách a schémach. Rutina je nepriateľ. Tréningy maj krátke a intenzívne. Pravidelne sa uč a hraj nové športy. “  ~ Greg Glassman

CROSSFIT JE SILOVÝM A KONDIČNÝM TRÉNINGOVÝM PROGRAMOM

CrossFit je plnohodnotným štýlom tréningu , ako každý iný. Síce sa s ním nestretneme na olympiáde, ale do celosvetových CrossFitových hier (CrossFit Games Open) sa v roku 2015 prihlásilo cez 150 000 pretekárov.

Veľa začiatočníkov sa snaží CrossFit tréning skombinovať so svojím doterajším tréningom. Ja som tiež robil túto chybu, môj tréning vyzeral tak, že som mal 3 tréningové dni (tlaky, ťahy, drepy) a po každom tréningu som zaradil ešte CrossFitový tréning. Čoskoro nastalo pretrénovanie!

Po CrossFite nebudete síce nejsvalnatější, najrýchlejší alebo najsilnejší, ale budete najvšestrannejší a priemerne „najlepší“ športovec.

CROSSFIT VYUŽÍVA NEUSTÁLE ZMENY

Rutina je v CrossFit váš nepriateľ.

Pre váš tréning bude lepšie, keď si budete myslieť, že v CrossFite neexistuje tréningový plán. Telo má totiž jednu vlastnosť, strašne jednoducho si zvyká na pravidelnú dávku rovnakej záťaže.

CrossFit funguje skvele hlavne vďaka absencii rutiny. Telo nikdy nevie, čo ho čaká a efekt tréningu je tým pádom umocnený.

Určite poznáte situáciu, keď prvé 2 tréningy v posilňovni bolí, ale druhý týždeň už si vaše telo zvyklo. To sa v CrossFit nestane. Je streda dňom, keď pravidelne idete nohy? Pri CrossFite je každá streda iná, môžu byť v pláne nohy, full body, ľahké tlaky, len technika alebo napríklad voľno.

CrossFit je nepredvídateľný, nepracujete na svojich silných stránkach, ale na svojich slabinách. A cvičte hlavne to, čo ste už dlho necvičili, nie to čo cvičíte každý tréning.

CROSSFIT VYUŽÍVA FUNKČNÉ CVIKY

„Funkčné cvik“ hneď vedľa „fitness“ je ďalším termínom, o ktorého správnom tvare sa dokážu ľudia hádať hodiny. Pravdepodobne sa zhodneme, že funkčným cvikom nie je napr. Bicepsový zdvih, upažovanie v predklone alebo výpady na vibrujúcej mašine.

CrossFit definuje funkčné cviky, ako pohyb, ktorý možno nájsť v reálnom živote, takže chôdza, beh, zdvihnutie niečoho zo zeme, zdvihnutie niečoho nad hlavu, drep, odtlačenie niečoho, hod niečím a pod. A tieto cviky sa snaží napodobniť nielen s veľkou činkou, ale aj s jednoručkami, Kettlebell, vrecia s pieskom a ďalším vybavením.

Ako už bolo definované vo fitness pomocov 100 slov, tak hlavné cviky v CrossFit sú komplexné cviky s činkou a ďalším závažím, cviky s vlastnou váhou a kardio.

CROSSFIT JE ZALOŽENÝ NA VYSOKEJ INTENZITE (ALEBO ČO JE TO WOD)

Pri CrossFite sa vo väčšine prípadov točí tréning okolo tzv. WOD = Workout of the day (tréning dňa). WOD je jadrom celého tréningu a vašim cieľom je túto časť odcvičiť s čo najvyššou intenzitou za predpokladu, že máte správnu techniku.

Ukážem vám 3 ukážkové WOD.

1.

Na čas
1000m beh
100 drepov
1000m beh

2.

Čo najviac kôl za 20 minút
5 zhybov
10 klikov
15 drepov

3.

Mŕtvy ťah
5 × 5 (5 sérií po 5 opakovaniach)

Všetky 3 tréningy dňa (WOD) majú iný cieľ. 1. deň sa snažíte mať čo najlepší čas, 2. deň sa snažíte urobiť za daný čas čo najviac opakovaní a 3. deň sa snažíte vo všetkých piatich sériách zdvihnúť čo najväčšiu váhu na mŕtvy ťah.

V 99% prípadov v CrossFitu spadajú tréningy do 3 vyššie zmienených skupín.

 1. Tréningy na čas (pozri 1. deň): Čím rýchlejší budeš, tým intenzívnejší tréning bude.
 2. Tréningy obmedzené časom (pozri 2. deň): Čím viac urobíš opakovaní, tým intenzívnejší tréning bude.
 3. Silové tréningy (pozri 3. deň): Bez času, cieľom je maximálna možná váha pre každú sériu. Pauzy ľubovoľné, pokojne aj 5-10 minút.

Pokiaľ pri 1. a 2. dokážete ešte rozprávať, tak intenzita je moc nízka a ak 3. máte hotovú za 10 minút, tak váha na činke bola nízka.

„Ak tréning 1. dňa odcvičíte za 15 minút a mám hotovo? To je ako všetko? To už ten deň nič trénovať nemám? „

Tá hlavná časť CrossFitu naozaj väčšinou trvá len pár minút (až na pár výnimiek), ale celý CrossFitový tréning môže zabrať pokojne 60-90 minút. Vždy pred WOD je potreba telo dostať do prevádzky, rozhýbať ho, pretiahnuť, zahriať, prípadne v rámci rozcvičky si vyskúšať aj techniky nových cvikov alebo tých čo nám nejdú a po tréningu sa upokojiť a pokojne precvičiť ešte nejakú slabinu.

Hlavne sa neznič počas rozcvičky, ušetrite energiu na WOD a ten odcvičte s čo najväčšou intenzitou.

CIEĽ CROSSFIT: DLHODOBO ZLEPŠOVAŤ CELKOVÝ FITNESS

Čo to fitness je, už bolo povedané vyššie. Cieľom CrossFit je zlepšovať svoje fitness dlhodobo (nielen niekoľko rokov, ale i desaťročia). To znamená, že CrossFit má za cieľ vás každý rok urobiť rýchlejším, silnejším, vytrvalejším, obratnejším atď.

Ako asi tušíte zlepšovať sa vo všetkom, čo vás len napadne, nie je dlhodobo jednoduché. Našťastie v CrossFite je všetko previazané a ak cez zimu nebeháte, tak na jar vďaka intenzívnym WOD rýchly beh stále zvládnete, ak zabudnete na štvrť roka na mŕtve ťahy, tak vám vďaka ostatným ťahovým cvikom maximálna váha na mŕtve ťahy takmer nespadne a pod.

No, a ak sa na všetko toto pozriete s nadhľadom, tak nielen, že vám CrossFit za posledný rok pomohol zlepšiť maximálnu váhu, ale vylepšili sa vám časy na WOD, zabehnete  rýchlejšie 10 km a naučili ste sa nové veci, ako je napríkľad chôdza po rúkách.

CROSSFIT TRÉNINGOVÝ PLÁN

A ako teda vyzerá CrossFitový tréningový plán? Dá sa povedať, že žiadny neexistuje. No a ako teda začať s CrossFitom?

 1. Ak chcete sami začať cvičiť CrossFit v posilňovni, tak odporúčam nasledovať tréningy písané na oficiálnej stránke  www.crossfit.com  a zo začiatku používať ľahšiu verziu tréningov (namiesto 60kg použijete napríklad 40kg alebo napríklad namiesto drepov na jednej nohe si dáte dvojnásobne drepov normálnych). A keď nebudete vedieť, ako ktorý cvik vyzerá, tak použite YouTube alebo Google. Tréning vždy skúste aspoň na 10-20 minút navyše obohatiť o tréning vašich slabín.
 2. Ak chcete začať cvičiť CrossFit v nejakom miestnom fitku , tak môžete navštíviť buď licencovaný CrossFit gym (zoznam tu: map.crossfit.com ) alebo navštíviť  fitko bez CrossFit licencie, ktoré je vo vašom meste a obsahuje funkčnú zónu, ale pozor nie je CrossFit, ako CrossFit a licencia len dovoľuje CrossFit službu predávať, ale neručí za kvalitu tréningu. Pri nelicencovaných fitkách je situácia podobná a kdejaký Cross-Training a CF tréning nemusí s CrossFit mať veľa spoločného.
 3. Prípadne môžete skúsiť CrossFit doma iba s vlastnou váhou, ale bude sa jednať len o takú polovičná verziu z dôvodu nedostatočného vybavenia.

Kompletný zoznam CrossFit cvikov (+ VIDEOGALÉRIA CVIKOV)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace články

Krabičková diéta má skvelé výsledky

Veľmi populárna stravovacie metóda, obľúbená tiež medzi známymi osobnosťami, je známa ako krabičková diéta. Jedná

Dve stratégie, ktoré vám pomôžu prekonať odpor k cvičeniu

Existujú viaceré dôvody, prečo by sme mali cvičiť. Len 15 minútové cvičenie denne nám

Láska a cvičenie ide dokopy! /VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=FDsFkOKXxXw

Viete ako vyzerá riadna fitness párty? /VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=uwpXY7E7E0o

Ako správne behať – Videoséria 6. dieľov

Videoséria o behu ktorú ti prináša Fitmagazín.sk Ako správne behať 1. časť http://www.youtube.com/watch?v=kdxNtquLEF0 Ako správne behať 2.

Chudnite zdravo a bez JOJO efektu!

Radi by sme Vám dali zdravý zázrak na chudnutie, ale neexistuje. Ale čo tak

Čo jesť a nejesť pri chudnutí?

Otázka, ktorá na začiatku roku brázdi v mnohých hlavách... Chcem schudnúť. Ale čo jesť pri

Ako nabrať svaly a neminúť?

Výborný videonávod, ktorý ukazuje, že naberať svalová hmota sa dá aj bez vyhadzovania stoviek

Proteinová FIT zmrzlina

Ľahký a rýchly video-návod na chutnú a zdravú zmrzlinu:-) http://www.youtube.com/watch?v=YwPt6vFpg-U

Chudnutie a večeranie? Oddnes žiadny problém!

Možno si práve teraz hovoríte, že nie je možné kvalitne večerať a zároveň schudnúť. Opak

Detoxikujte svoj organizmus pomocou olivového oleja

Podľa štatistík súvisí na Slovensku každé druhé úmrtie s chorobami srdca a ciev. Celkovo

Ako jazdiť na horskom bicykli?

Jazda na horskom bicykli má svoje zvláštnosti. vyplývajú z náročného terénu, do ktorého sa na horskom

Máte doma švihadlo na ktoré padá prach? Skočte si pre formu!

Dosiahnuť zlepšenie kondície sa dá aj obyčajným skákaním cez švihadlo. V podstate je to

Chcete nabrať svalstvo? Skúste tento tréningový plán!

Pre všetkých, čo chcú mať veľké svaly a chcú budiť rešpekt už z diaľky,

Prvá pomoc v jedálničku!

Raňajky, obed a večera sú tri hlavné jedla dňa. Ako ich nastaviť, aké zásady dodržať

Viete čo jesť na raňajky?

Základom zdravia ale i pri chudnutí sú raňajky. Ale čo jesť na raňajky, aby

Najsexi doktori a doktorky!

Väčšina z Nás nenávidí, keď ochorie a musí navštíviť svojho lekára. Položme si ruku

Viete čo je „anabolické okno?“ Ako ho najlepšie využiť?

Určite ste už každý počuli o tzv. "Anabolickom okne". Nie je snáď portál, týkajúci

Alkohol a cvičenie? Ide to vôbec dokopy?

Blíži sa víkend a každý z nás sa určite teší na oddych, relax, prípadne

TOP 10 naťahovacích cvikov proti bolesti chrbta (krížov)

Ukážka 10tich naťahovacích cvikov proti bolesti chrbta (bedrovej chrbtice). Cviky nerobte švihom ale pekne pomaly.

Chcete schudnúť? 25 rád pre Vás!

Chcete skutočne schudnúť, ale neviete ako začať? Dnes Vám dáme 25 tipov a trikov,

8 minútové cvičenie pre krásne brucho

Vyskúšali ste už mnoho zaručene “účinných” cvikov na brucho, no stále niesu vidieť výsledky

Chudnime so špargľou

Špargľa alebo po latinsky Asparagus officinalis bola dávno známa medzi Grékmi, starými Egypťanmi aj Rimanmi. Približne

Pilates pre začiatočníkov

Výborne video, podľa ktorého sa môžme naučiť techniku cvičenia Pilates. Spravme niečo pre naše

Joga pre začiatočníkov

Chcete skúsiť jogu a neviete ako nato? Na našu stránku budeme pridávať videa, aby

Ako na bolesti chrbta, ktoré Vás trápia?

Ranná joga Vám zaručene pomôže odstrániť bolesti, s ktorými už bojujete dlhú dobu. Vstať

Goji na chudnutie: recenzia

Myslím si, že každý v živote niekedy skúšal chudnúť. Chceme hlavne chudnúť kvôli vzhľadu,

Hula hooping: efektívne a zábavné cvičenie v jednom

Možno si niektoré z vás spomenú na obruč, s ktorou ste ako malé dievčatá

6 najlepších cvičení z Youtube

V dnešnej dobe ma málo ľudí čas nato, aby bežal do fitka. Často na

Ako začať cvičiť a vytrvať!

Úvodné video, ktoré je venované začiatočníkom. Zaprieť sa a začať je super vec, ale

Domáce proteinové tyčinky

Aj Vy sa pozastavujete nad domácim snackom, ktorý Vám neprinesie zbytočné kg na váhe navyše

Viete čo je pilates? Posilnite flexibilitu tela, silu a dýchanie!

Pilates, alebo tiež metóda Pilates, je cvičebný systém, ktorý zlepšuje funkciu svalovej kontroly, flexibilitu

Ako cvičiť jogu doma

Cvičenie a prax ásan je jednou zo súčastí jogy. Otázka domácej praxe býva jednou

TOP 10 najlepších bežeckých aplikácií

Pozrime sa spolu na 10 najznámejších aplikácií, ktoré sú určené pre bežcov. A nielen

Plank 7x inak. Cviky určené na rozvoj stredu tela

Zadok, brušné svaly, boky a dolná časť chrbta sú neoddeliteľnou súčasťou svalov, ktoré držia

TOP 8 tipov na cvičenie v lete

Leto so sebou prináša ideálnu príležitosť ísť von a zabaviť sa. Pre mnohých je

Citrón a jeho zdravotné využitie? Zabudnite na lieky!

Vypitie vlažnej vody s rozriedenou čerstvou citrónovou šťavou je jedným z najzdravších ranných rituálov. Obsahuje totiž

Nová hra o pokémonoch, ktorá Vás zdvihne zo zadku!

V Amerike a vlastne už po celom svete ľudia vychádzajú do ulíc! Znie to

TOP 5 Lieky na chudnutie bez predpisu – ktoré odporučiť?

Lieky na chudnutie bez predpisu sú často východiskom, ktorým sa množstvo ľudí vysporadúva s

Je zelená káva na chudnutie jeden veľký podvod?

Zelená káva na chudnutie sa stala hitom posledných rokov. Môžete sa stretnúť s príbehmi

Nové trendy v chudnutí – Dukanova diéta, krabičková diéta, cvičenie a zlatá stredná cesta

Snáď každý z nás mal niekedy za svoj život pocit, že by mu prospelo

Zdravé a lacné „superpotraviny“?

Aj vy sa prechádzate po bioobchode a máte pocit, že musíte platiť už len

Viete čo je TABATA?

Určite ste už o nej počuli, možno ste aj videli ľudí, ktorí ju vykonávali,

Zeleninové a ovocné šťavy alebo smoothie?

Pri chudnutí môžu byť zradné hlavne ovocné šťavy, ktoré obsahujú veľa energie.  Mnohí ich

Čo je Formoline L112?

Tento prípravok získal názov podľa aktívnej zložky, vlákniny polyglukozamín (L112), ktorá je jedinečná vysokou

Jóga: cviky na chrbticu (20 min.)

Jóga cviky na chrbticu účinne rozcvičujú svaly, šlachy aj kĺby. Pri pravidelnom cvičení vám

Goji – to najcennejšie, čo príroda ponúka

Plody rastliny Goji Berry sú to najcennejšie, čo príroda ponúka. V Ázii sú jej

Príroda uzdravuje: Fykotin vás zbaví nadváhy a zlepší zdravie

Nadváha je problém nielen estetický, ale predovšetkým zdravotný. Obezita je jednou z najčastejších civilizačných

Môže fungovať Fykotin na chudnutie?

Fykotin sa prezentuje ako prípravok, ktorý najmä podporuje stabilnú hladinu cukru v krvi (prečítaj

Kompletný zoznam CrossFit cvikov (+ VIDEOGALÉRIA CVIKOV)

V CrossFite sa cvičia predovšetkým funkčné a viac kĺbové cviky to znamená, že v CrossFite nenájdete

Drastické redukčné diéty, po ktorých schudnete za pár dní

Každý sa snaží schudnúť z iného dôvodu. Niekomu ide len o zmiernenie nadváhy, iný

Ako správne behať? Ako prirodzene dýchať?

Behanie je jednoduché. To sa ľahko povie, ale začiatky sú celkom ťažké. Ale je pravda,

Ako efektívne precvičiť brucho za 90 sekúnd?

Robíš denne 300 brušákov a stále to nejde? Dosiahni brušné svaly svojich snov. Získaj najkomplexnejšiu

Tie najlepšie letné šaláty pre vás

Letná sezóna je tu a k nej neodmysliteľne patria šaláty rôzneho druhu. A kedže

9 EX – kulturistov, ktorí prišli o svoje svaly

V dnešnej dobe môžme vidieť na internete množstvo šialených premien a ukážky toho, akú

TOP 9 dôvodov, prečo jesť Chia semiačka

Pred pár rokmi neboli Chia semienka vôbec známa ako teraz. Ich popularita značne vzrástla

Použitie Chia semienok

Použitie chia semienok je veľmi jednoduché a praktické. Na rozdiel od ľanových semienok nie

Pomáha čaj Matcha pri chudnutí?

Zelený čaj má už dlhé roky svoje miesto v rozpisoch výživových špecialistov. Ak sa

Ako často cvičiť?

Rôzne formy odpovedí na mnohokrát skloňovanú otázku k početnosti silových tréningov nám často zamotávajú hlavu.

HIIT – VYSOKO INTENZÍVNY INTERVALOVÝ TRÉNING

HIIT - High-Intensity Interval Training, vysoko intenzívny intervalový tréning je účinný nástroj na podporu

Grafici nahradili logá známych výrobkov počtom kalórií

Naj­novší počin gra­fic­kých dizaj­né­rov s náz­vom Kalo­rické značky mení noto­ricky známe logá na veľké

Pár obrázkov, ktoré vám ukážu, ako precvičiť triceps

Cviky na triceps zanedbávajú hlavne neskúsený začiatočníci, ktorí ani netušia, že práve triceps vám

25 skvelých cvikov na odstránenie bolesti chrbta

25 cvikov, ktorými si uľavíte od bolesti chrbta. Cvičenie je zamerané na pretiahnutie svalov,

Cvik lepší než 1000 brušákov: Minúta denne a za mesiac máte ploché brucho

Keď ste sa už niekedy pokúšali získať pekné ploché brucho, tak viete, že je

Delená strava

Nie je to diéta, ale zmena jedálnička tak, aby ste chudli. Aj keď to

30-dňová výzva pre sexi zadoček

Mať do plaviek krásne pevný zadoček, to je sen každej ženy. Ak so svojím

5 Tibeťanov a chudnutie – cvičenie, ktoré vás nabije energiou

Nenápadné cviky, ktoré dokážu "naštartovať" telo každému z nás. Cvičenie 5 Tibeťanov je obľúbené

15 minútový tréning na chudnutie brucha

15 minútový tréning na chudnutie brucha, pri ktorom sa zaručene dobre chudne. Poďte si

Chudnutie po pôrode? Poradíme vám ako nato!

Každá jedna žena tomu rozumie. Narodenie bábätka je neopísateľný zážitok, ktorý muži môžu len

Fykotin: nový a šetrný spôsob chudnutia

Telo získa schopnosť vyťažiť viac energie z menšieho objemu potravín a pritom je nútené

TOP 11 potravín, ktoré je najlepšie jesť pred tréningom

Získajte zo svojho tréningu maximum. Cvičiť s prázdnym žalúdkom nie je najlepší nápad a priznajte

TOP 7 spôsobov, ako efektívne spaľovať tuky a zrýchliť váš metabolizmus

Tiež ste si určite všimli, že sú medzi nami veľmi šťastní ľudia, ktorí majú

Poznáte blahodárne a zdravotné účinky jednotlivých druhov fazúľ?

Všetci už vieme, že fazuľa patrí medzi významné zdroje vlákniny, bielkovín i vitamínov. Ale

Zázrak prírody? Špenát!

Máte už od detstva odpor ku špenátu? Skúste ho prekonať, pretože prichádzate o zdravú

Príjem bielkovín a vek človeka

Nie je tajomstvom, že v priebehu starnutia dochádza k úbytku svalovej hmoty, sily a

Čo jesť pred cvičením?

Dá sa povedať, že pevnú stravu by ste mali jesť maximálne 3 – 4

Testosterón a cvičenie

Testosterón – mužský pohlavný hormón je prirodzenou látkou hlavne mužského tela. Tvorí sa v

TOP 10 dôvodov prečo si dať ranný tréning

Ranné cvičenie má množstvo benefitov a pozitívne vplýva na náš mentálny aj fyzický stav.

Srvátka a cvičenie

Srvátkový proteín je najrozšírenejší zdroj bielkovín pre športovcov v súčasnosti. Bielkoviny získané zo srvátky

3 nové cviky na prsné svaly? Sledujte…

Prsné svaly sú jednou z najčastejšie zameriavanou partiou pri cvičení. Dnes tu máte tri

Účinné cvičenie na doma? Zaberie vám to len 4 minúty!

V tejto 4 minútovej rychlovke zapojíš celé telo a môžeš celý tréning odcvičiť doma

Boj proti rakovine aj nadváhe? Pite zelený čaj!

Blahodarné účinky pitia zeleného čaju sú ľudstvu známe prakticky odnepamäti. Dlhé dynastie starovekých panovníkov

Poznáte potraviny, ktoré vám pomôžu schudnúť?

Na začiatok by sme si mohli povedať, že by sme nemali zabúdať alebo cielene

Káva a cvičenie – ide to vôbec dokopy?

Zaujíma vás, či je vhodné piť kávu, ak sa snažíte športovať a zlepšovať svoj

Viete správne behať? 7 rád, ktoré vám pomôžu s technikou behu.

Možno vás napadne, prečo by ste práve vy mali riešiť techniku beh, keď sa

Jednoduché cukry, fruktóza a niekoľko informácií, ktoré by ste mali vedieť

Jednoduché cukry Pokiaľ nešportujeme, tak by sme asi mali zvážiť, či skutočne jednoduché cukry potrebujeme

Zmena životného štýlu je výhra nad neúspešnými diétami!

Ľudí s nadváhou neustále pribúda a s nimi aj zdravotné problémy, ktoré asi nikto

Chcete začať cvičiť a neviete ako nato?

Všetci to vidíme každý deň. Sociálne siete preplnené tými úžasnými postavami, ktoré sme kedysi

10 dôvodov, prečo by ženy mali povedať „áno“ silovému tréningu?

Je doslova smutné, že aj v roku 2016 vidíme vo fitkách stále toľko žien,

Chia semienka: malý zázrak so skvelým potenciálom

Chia semienka u nás pred niekoľkými rokmi ešte poznal málokto. Teraz ale zažívajú boom.

Zázrak vo svete fitness? Hiit tréning!

Blíži sa leto a asi každý z nás hľadá ten najlepší spôsob, ako svoje

Prečo je voda tak dôležitá?

Už pri 1% dehydratácie spôsobuje zníženie výkonnosti, pozornosti a máme celkový pocit nespokojnosti. Poďme

Cvičenie v pároch je účinné a zábavné

Ak si chcete svoju fyzickú aktivitu občas spestriť, alebo vás skrátka cvičenie osamote  nebaví

Máte chuť to vzdať? Vyriešme to spolu!

Každý z nás to pozná. Nechuť cvičiť, málo motivácie, pocit nenapredovania...všetci vieme, že sila

Slané muffiny v diéte? Schudnime s chuťou!

Každý miluje sladké muffiny, ale čo tak zmena? Slané muffiny? Že nereálne a nechutné?

Rast svalov a sily? Odpoveďou je KORTE tréning!

Jeho zakladateľom je nemecký odborník a powerlifter Stephan Korte. Tento druh tréningu sa skladá

Top brucho do leta? Nieje problém!

Aj vy máte ten pocit, že sa blíži leto a vy už zas nemáte šancu

Cvičenie doma

Rozhodli ste sa začať doma cvičiť a neviete ako na to? Pustime sa teda

Zobanie = priberanie

Konečne sme prišli z práce alebo školy, sadneme si k televízii a odpočívame, snažíme

5 jednoduchých spôsobov ako získať postavu snov

Rady a tipy na chudnutie nájdeme snáď všade - internet, časopisy, televízie alebo priatelia.