Najlepšie fitness produkty pre váš zdravý životný štýl

Články a tipy

Ako dokáže zelená káva podporiť chudnutie?

Ľudia majú prirodzene v povahe snahu hľadať tie najjednoduchšie riešenia svojich problémov. Preto, keď príde na chudnutie, skúšajú všelijaké preparáty na chudnutie a zázračné prášky, ktoré im k tomu majú údajne dopomôcť. Prostriedky na chudnutie však nie sú určené pre každého a jedinou možnosťou, ako si ich účinnosť overiť bez vyhadzovania peňazí, je dobrá recenzie (aké nájdete aj u nás). Ďalším problémom je zloženie takých tabletiek, ktoré bývajú buď veľmi sporné, alebo dokonca zdraviu škodlivé. Takže na začiatku sa budete radovať zo zhodených kilogramov, ale nakoniec skončíte u lekára. Zlý vplyv na naše zdravie sa totiž môže prejaviť až po niekoľkých mesiacoch užívania. Čo teda s tým? Stavte na čisto prírodné prostriedky, pri ktorých je naozaj istota nezávadnosti. Počuli ste napríkľad o zelenej káve?

Prečo vlastne zelená?

Zelená káva je s klasickou kávou, ktorú poznáme a denne pijeme, veľmi podobná. Hlavný rozdiel je v spracovaní kávových zŕn. Tie sa totiž neopražia a neprejdú procesom fermentácie. Pri tom v nich neprebehne pyrolýza, a to spôsobuje rozdiely v chuti a vo farbe výsledného nápoja. Takto spracované kávové zrnká nemajú hnedú farbu, ale zostávajú zelené. Nápoj pripravený zo zelených zrniek je, čo sa týka chuti, trochu nevšedný. Nie je už tak horký ako káva klasická a jeho chuť získa viac na kyslosti. Pre milovníkov kvalitnej kávy je takýto nápoj skvelá zmena, a verte, že si na arómu tejto kávy čoskoro zvyknete.

Zelená káva pre podporu chudnutia
Zrnká sa ale nespracovávajú odlišne kvôli farbe a chuti nápoja. Hlavným benefitom tohto zmeneného procesu je, že si káva zachová oveľa viac látok, ktoré sú pre telo prospešné a majú vplyv na znižovanie hmotnosti.

Káva a chudnutie?

Prečo sa zaradila zelená káva medzi moderné prostriedky na znižovanie váhy? Začalo to vo vedeckých laboratóriách, kde vedci kávu starostlivo preskúmali. Konečné výsledky hovorili za všetko. Zelená káva obsahuje obrovské množstvo silných antioxidantov – konkrétne hovoríme o fenoloch a kyseline chlorogenovej. Tieto antioxidačné látky chránia ľudské telo pred civilizačnými chorobami a celkovo podporujú zdravie človeka.

Kyselina chlorogenová v kombinácii s kofeínom, ktorý je v káve prirodzene obsiahnutý, pomáha spomaliť vstrebávanie glukózy do organizmu. To má samozrejme vplyv na hladinu cukru v krvi. Je známe, že ak je hladina cukru v tele nestabilná, majú ľudia sklony k prejedaniu a často siahnu práve po sladkostiach, ktoré cukor doplnia čo najrýchlejšie. Najčastejšie to býva v popoludňajších a večerných hodinách, čo je pre našu postavu najhorší čas. A pretože sladkosti spôsobujú opäť kolísajúcu hladinu cukru, ide o začarovaný kruh. Dajte si preto aspoň jednu šálku zelenej kávy denne a tomuto nepríjemnému javu predídete.

Fenoly majú zase výborný vplyv na cievnu sústavu a srdce. Sú to látky, ktoré pôsobia preventívne proti infarktu a ďalším kardiovaskulárnym chorobám. Na Slovensku je infarkt myokardu jednou z najčastejších príčin úmrtia, a to hlavne kvôli zlému životnému štýlu. Možno ste o fenole počuli v súvislosti s červeným vínom, ktoré ho tiež obsahuje. Avšak vplyv alkoholu na náš organizmus je stále predmetom diskusií, a tak bude predsa len lepšie prijímať týchto malých pomocníkov v podobe šálky lahodnej zelenej kávy.

Fenoly a kyselina chlorogenová detoxikujú telo od látok, ktoré náš organizmus len zaťažujú a prispievajú tak k nárastu tukových zásob. S čistým organizmom sa lepšie pracuje a chudnutie je potom oveľa ľahšie. Zároveň sa z nich v kombinácii s kofeínom stáva účinný spaľovač tukov, ktorý je naviac pre zdravie úplne neškodný.

Ako zaradiť zelenú kávu do jedálnička?

Po prvé je dôležité podotknúť, že vyššie spomínané účinky zelenej kávy vymiznú, ak do nej nalejete smotanu, plnotučné mlieko a osladíte ju cukrom. Najlepšie je piť kávu čistú. Nie každý to však dokáže, a zvlášť zo začiatku môže chvíľu trvať, pokým si na jej výraznú chuť zvyknete. Preto si zvoľte napríklad odtučnené mlieko a namiesto cukru si kávu oslaďte bylinkou Stevie, ktorá je mnohonásobne sladšia ako cukor a nemá žiadne škodlivé účinky a prekvapivo ani žiadne kalórie.

Najlepšie výsledky so zelenou kávou dosiahnete, keď ju zaradíte do vášho jedálnička trikrát denne. A to najlepšie vždy po jedle jednu šálku – teda po raňajkách, obede a večeri. Takto budete do organizmu dodávať prospešné látky vyrovnane, a zároveň sa vám po jedle budú hodiť jej účinky na spaľovanie tukov. Zelenú kávu alebo napríklad mletý extrakt zo zelených kávových bôbov môžete tiež pridávať do obľúbených smoothie. Tým do svojho jedálnička zaradíte zdravú desiatu.

Mnoho športovcov si dáva kávu pred pretekmi či tréningom. To sa odporúča aj so zelenou kávou, ideálne hodinu pred konkrétnym športovým výkonom. Kofeín v káve telo naštartuje a pripraví ho na nasledujúci pohyb. Uvádza sa, že výkonnosť športovca sa zdvihne až o 15%. Čo už rozhodne nie je zanedbateľný údaj.

Hoci sa nedávno prišlo na to, že káva vlastne vôbec nedehydratuje, je dobré nezabúdať na pitný režim. Zvlášť potom, ak chcete schudnúť nejaké to kilo. Mali by ste vypiť minimálne dva litre tekutín, najlepšie čistej vody. Telo sa tak prečistí a dostatočný príjem tekutín tiež zabráni prejedaniu.

Nakoniec je dobré zdôrazniť, že ani s takto prospešným nápojom, ako je zelená káva, sa to nemá preháňať. Tri šálky denne sú ideálnym množstvom. Odporúča sa, aby denný príjem kávy nepresahoval päť šálok, pretože potom vám môže hroziť nespavosť. Pokiaľ si telo v noci riadne neoddýchne, tak sa vystavujete riziku, že chudnutie nebude úspešné, pretože si organizmus začne dopĺňať chýbajúcu energiu jedlom. A to určite nechcete.

Áno či nie?

Zelenú kávu sa iste oplatí vyskúšať. Tento nápoj vám neuškodí a jeho pitie bude pre váš organizmus len prínosom. Samozrejme od tohto nápoja nemôžete očakávať nemožné. Na svete neexistuje žiadny zázračný prostriedok, ktorý vás cez noc zbaví nevzhľadných tukových zásob. K tomu, aby ste dosiahli vášho vysnívaného cieľa, bude potrebné úprava stravovacích návykov, ktoré, ruku na srdce, bývajú dosť žalostné.

Zaraďte do svojho jedálnička dostatok zeleniny a ovocia. Dávajte prednosť celozrnnému pečivu a zdravými cestovinám pred tými z bielej múky. Jedla zostavujte tak, aby bol príjem sacharidov a bielkovín vždy vyvážený. Sladkosti a slané dobroty, ktoré pre vás predstavujú pokušenie, pre istotu ani nekupujte, pretože čo nemáte doma, to nezjete.

Náš tip: Dukanova diéta a iné tipy ako schudnúť

Ovocie pre podporu chudnutia

 

 

 

 

 

 

 

 

Nesmiete zabudnúť ani pohyb, bez ktorého to logicky nepôjde. Aj najviac zaťatý odporca športových aktivít by mal vyraziť minimálne dvakrát týždenne na svižnú prechádzku na čerstvý vzduch. Bez pohybu nemôže naše telo fungovať tak, ako sa od neho očakáva. Najlepšie je striedať kardio cvičenie s posilňovaním a relaxáciou. Chodievajte behať, zájdite si do posilňovne, na hodinu jogy či pilates, a za odmenu si vyhraďte jeden deň napríklad na saunu či osviežujúcu masáž.

A ak k tomuto všetkému ešte pridáte konzumáciu zelenej kávy, výsledky sa určite čoskoro dostaví.

KÚPTE SI ZELENÚ KÁVU:


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace články

Krabičková diéta má skvelé výsledky

Veľmi populárna stravovacie metóda, obľúbená tiež medzi známymi osobnosťami, je známa ako krabičková diéta. Jedná

Dve stratégie, ktoré vám pomôžu prekonať odpor k cvičeniu

Existujú viaceré dôvody, prečo by sme mali cvičiť. Len 15 minútové cvičenie denne nám

Viete ako vyzerá riadna fitness párty? /VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=uwpXY7E7E0o

Ako správne behať – Videoséria 6. dieľov

Videoséria o behu ktorú ti prináša Fitmagazín.sk Ako správne behať 1. časť http://www.youtube.com/watch?v=kdxNtquLEF0 Ako správne behať 2.

Chudnite zdravo a bez JOJO efektu!

Radi by sme Vám dali zdravý zázrak na chudnutie, ale neexistuje. Ale čo tak

Čo jesť a nejesť pri chudnutí?

Otázka, ktorá na začiatku roku brázdi v mnohých hlavách... Chcem schudnúť. Ale čo jesť pri

Proteinová FIT zmrzlina

Ľahký a rýchly video-návod na chutnú a zdravú zmrzlinu:-) http://www.youtube.com/watch?v=YwPt6vFpg-U

Chudnutie a večeranie? Oddnes žiadny problém!

Možno si práve teraz hovoríte, že nie je možné kvalitne večerať a zároveň schudnúť. Opak

Detoxikujte svoj organizmus pomocou olivového oleja

Podľa štatistík súvisí na Slovensku každé druhé úmrtie s chorobami srdca a ciev. Celkovo

Ako jazdiť na horskom bicykli?

Jazda na horskom bicykli má svoje zvláštnosti. vyplývajú z náročného terénu, do ktorého sa na horskom

Máte doma švihadlo na ktoré padá prach? Skočte si pre formu!

Dosiahnuť zlepšenie kondície sa dá aj obyčajným skákaním cez švihadlo. V podstate je to

Prvá pomoc v jedálničku!

Raňajky, obed a večera sú tri hlavné jedla dňa. Ako ich nastaviť, aké zásady dodržať

Viete čo jesť na raňajky?

Základom zdravia ale i pri chudnutí sú raňajky. Ale čo jesť na raňajky, aby

Viete čo je „anabolické okno?“ Ako ho najlepšie využiť?

Určite ste už každý počuli o tzv. "Anabolickom okne". Nie je snáď portál, týkajúci

Kakao ako liek na starobu? Áno!

Kakao je jednou z potravín, ktorá obsahuje najviac polyfenolov, ktoré obsahujú približne 43,6 mg

Zdravé špaldové pečivo

Máš rád pečivo a nevieš ako ho nahradiť? Škvŕka ti v bruchu, ale nejdeš do

101 spôsobov ako využiť kokosový olej

1. V kuchyni pri pečení namiesto masla. 2. Ako náhrada za rastlinné oleje, ktorá neprepaľuje

Alkohol a cvičenie? Ide to vôbec dokopy?

Blíži sa víkend a každý z nás sa určite teší na oddych, relax, prípadne

Chcete schudnúť? 25 rád pre Vás!

Chcete skutočne schudnúť, ale neviete ako začať? Dnes Vám dáme 25 tipov a trikov,

Chudnime so špargľou

Špargľa alebo po latinsky Asparagus officinalis bola dávno známa medzi Grékmi, starými Egypťanmi aj Rimanmi. Približne

Viete ako uchovať zeleninu čerstvú o pár dní dlhšie?

A máme tu prvý diel zo série videí. V tomto videu Vám poradíme, ako

Zázračný čierny minerál z Ruska- Šungit

V tomto článku by som Vám chcel predstaviť jeden z klenotov ruskej medicíny- šungit. Šungit

Krv pacienta pred a po užití goji

Pozrite sa na výťažok z prezentácie dr. Marcial-Vegy, ktorý ukazuje účinky goji na činnosť

Goji na chudnutie: recenzia

Myslím si, že každý v živote niekedy skúšal chudnúť. Chceme hlavne chudnúť kvôli vzhľadu,

Proteínove muffiny s arašidovým maslom

Zdravý snack vhodný na dlhé cesty alebo len tak, ako náhrada sladkostí plné cukru

Hula hooping: efektívne a zábavné cvičenie v jednom

Možno si niektoré z vás spomenú na obruč, s ktorou ste ako malé dievčatá

6 najlepších cvičení z Youtube

V dnešnej dobe ma málo ľudí čas nato, aby bežal do fitka. Často na

Ako začať cvičiť a vytrvať!

Úvodné video, ktoré je venované začiatočníkom. Zaprieť sa a začať je super vec, ale

Domáce proteinové tyčinky

Aj Vy sa pozastavujete nad domácim snackom, ktorý Vám neprinesie zbytočné kg na váhe navyše

Viete čo je pilates? Posilnite flexibilitu tela, silu a dýchanie!

Pilates, alebo tiež metóda Pilates, je cvičebný systém, ktorý zlepšuje funkciu svalovej kontroly, flexibilitu

TOP 10 najlepších bežeckých aplikácií

Pozrime sa spolu na 10 najznámejších aplikácií, ktoré sú určené pre bežcov. A nielen

TOP 8 tipov na cvičenie v lete

Leto so sebou prináša ideálnu príležitosť ísť von a zabaviť sa. Pre mnohých je

Citrón a jeho zdravotné využitie? Zabudnite na lieky!

Vypitie vlažnej vody s rozriedenou čerstvou citrónovou šťavou je jedným z najzdravších ranných rituálov. Obsahuje totiž

Nová hra o pokémonoch, ktorá Vás zdvihne zo zadku!

V Amerike a vlastne už po celom svete ľudia vychádzajú do ulíc! Znie to

TOP 5 Lieky na chudnutie bez predpisu – ktoré odporučiť?

Lieky na chudnutie bez predpisu sú často východiskom, ktorým sa množstvo ľudí vysporadúva s

Je zelená káva na chudnutie jeden veľký podvod?

Zelená káva na chudnutie sa stala hitom posledných rokov. Môžete sa stretnúť s príbehmi

Nové trendy v chudnutí – Dukanova diéta, krabičková diéta, cvičenie a zlatá stredná cesta

Snáď každý z nás mal niekedy za svoj život pocit, že by mu prospelo

Zdravé a lacné „superpotraviny“?

Aj vy sa prechádzate po bioobchode a máte pocit, že musíte platiť už len

Viete čo je TABATA?

Určite ste už o nej počuli, možno ste aj videli ľudí, ktorí ju vykonávali,

Zeleninové a ovocné šťavy alebo smoothie?

Pri chudnutí môžu byť zradné hlavne ovocné šťavy, ktoré obsahujú veľa energie.  Mnohí ich

Čo je Formoline L112?

Tento prípravok získal názov podľa aktívnej zložky, vlákniny polyglukozamín (L112), ktorá je jedinečná vysokou

Raw goji jablkové košíčky

Recept na ozaj zdravý a chutný zákusok plný vitamínov, bez múky, cukru a pečenia.

Goji – to najcennejšie, čo príroda ponúka

Plody rastliny Goji Berry sú to najcennejšie, čo príroda ponúka. V Ázii sú jej

Príroda uzdravuje: Fykotin vás zbaví nadváhy a zlepší zdravie

Nadváha je problém nielen estetický, ale predovšetkým zdravotný. Obezita je jednou z najčastejších civilizačných

Môže fungovať Fykotin na chudnutie?

Fykotin sa prezentuje ako prípravok, ktorý najmä podporuje stabilnú hladinu cukru v krvi (prečítaj

Kompletný zoznam CrossFit cvikov (+ VIDEOGALÉRIA CVIKOV)

V CrossFite sa cvičia predovšetkým funkčné a viac kĺbové cviky to znamená, že v CrossFite nenájdete

Čo je CrossFit?

CrossFit je silový a kondičný tréningový program, ktorý využíva neustále zmeny funkčných cvikov vykonávaných

Drastické redukčné diéty, po ktorých schudnete za pár dní

Každý sa snaží schudnúť z iného dôvodu. Niekomu ide len o zmiernenie nadváhy, iný

Ako správne behať? Ako prirodzene dýchať?

Behanie je jednoduché. To sa ľahko povie, ale začiatky sú celkom ťažké. Ale je pravda,

Tie najlepšie letné šaláty pre vás

Letná sezóna je tu a k nej neodmysliteľne patria šaláty rôzneho druhu. A kedže

Semienkové chia krekry bez múky

Pokiaľ si lámete hlavu s tým, ako zdravo a zároveň chutne pripraviť pohostenie pre

TOP 9 dôvodov, prečo jesť Chia semiačka

Pred pár rokmi neboli Chia semienka vôbec známa ako teraz. Ich popularita značne vzrástla

Chia dezert jogurt MAQUI

Maškrtenie? Malá desiata či dezert po obede? S týmto jednoduchým receptom máte istotu, že

Použitie Chia semienok

Použitie chia semienok je veľmi jednoduché a praktické. Na rozdiel od ľanových semienok nie

Pomáha čaj Matcha pri chudnutí?

Zelený čaj má už dlhé roky svoje miesto v rozpisoch výživových špecialistov. Ak sa

Ako často cvičiť?

Rôzne formy odpovedí na mnohokrát skloňovanú otázku k početnosti silových tréningov nám často zamotávajú hlavu.

HIIT – VYSOKO INTENZÍVNY INTERVALOVÝ TRÉNING

HIIT - High-Intensity Interval Training, vysoko intenzívny intervalový tréning je účinný nástroj na podporu

Grafici nahradili logá známych výrobkov počtom kalórií

Naj­novší počin gra­fic­kých dizaj­né­rov s náz­vom Kalo­rické značky mení noto­ricky známe logá na veľké

Cvik lepší než 1000 brušákov: Minúta denne a za mesiac máte ploché brucho

Keď ste sa už niekedy pokúšali získať pekné ploché brucho, tak viete, že je

Delená strava

Nie je to diéta, ale zmena jedálnička tak, aby ste chudli. Aj keď to

5 Tibeťanov a chudnutie – cvičenie, ktoré vás nabije energiou

Nenápadné cviky, ktoré dokážu "naštartovať" telo každému z nás. Cvičenie 5 Tibeťanov je obľúbené

15 minútový tréning na chudnutie brucha

15 minútový tréning na chudnutie brucha, pri ktorom sa zaručene dobre chudne. Poďte si

Chudnutie po pôrode? Poradíme vám ako nato!

Každá jedna žena tomu rozumie. Narodenie bábätka je neopísateľný zážitok, ktorý muži môžu len

Fykotin: nový a šetrný spôsob chudnutia

Telo získa schopnosť vyťažiť viac energie z menšieho objemu potravín a pritom je nútené

McDonald’s – po prečítaní si už tento hnus nedáte

Všade sa píše o negatívnom dopade konzumácie fast foodu McDonald's na naše zdravie a

TOP 11 potravín, ktoré je najlepšie jesť pred tréningom

Získajte zo svojho tréningu maximum. Cvičiť s prázdnym žalúdkom nie je najlepší nápad a priznajte

TOP 7 spôsobov, ako efektívne spaľovať tuky a zrýchliť váš metabolizmus

Tiež ste si určite všimli, že sú medzi nami veľmi šťastní ľudia, ktorí majú

Poznáte blahodárne a zdravotné účinky jednotlivých druhov fazúľ?

Všetci už vieme, že fazuľa patrí medzi významné zdroje vlákniny, bielkovín i vitamínov. Ale

Zázrak prírody? Špenát!

Máte už od detstva odpor ku špenátu? Skúste ho prekonať, pretože prichádzate o zdravú

Čo jesť pred cvičením?

Dá sa povedať, že pevnú stravu by ste mali jesť maximálne 3 – 4

Boj proti rakovine aj nadváhe? Pite zelený čaj!

Blahodarné účinky pitia zeleného čaju sú ľudstvu známe prakticky odnepamäti. Dlhé dynastie starovekých panovníkov

Poznáte potraviny, ktoré vám pomôžu schudnúť?

Na začiatok by sme si mohli povedať, že by sme nemali zabúdať alebo cielene

Káva a cvičenie – ide to vôbec dokopy?

Zaujíma vás, či je vhodné piť kávu, ak sa snažíte športovať a zlepšovať svoj

Viete správne behať? 7 rád, ktoré vám pomôžu s technikou behu.

Možno vás napadne, prečo by ste práve vy mali riešiť techniku beh, keď sa

Jednoduché cukry, fruktóza a niekoľko informácií, ktoré by ste mali vedieť

Jednoduché cukry Pokiaľ nešportujeme, tak by sme asi mali zvážiť, či skutočne jednoduché cukry potrebujeme

Zmena životného štýlu je výhra nad neúspešnými diétami!

Ľudí s nadváhou neustále pribúda a s nimi aj zdravotné problémy, ktoré asi nikto

Chcete začať cvičiť a neviete ako nato?

Všetci to vidíme každý deň. Sociálne siete preplnené tými úžasnými postavami, ktoré sme kedysi

10 dôvodov, prečo by ženy mali povedať „áno“ silovému tréningu?

Je doslova smutné, že aj v roku 2016 vidíme vo fitkách stále toľko žien,

Čučoriedky – domáca superpotravina

V dnešnej dobe sú v móde superpotraviny a hovorí sa aj o superovocí. Ide

Chia semienka: malý zázrak so skvelým potenciálom

Chia semienka u nás pred niekoľkými rokmi ešte poznal málokto. Teraz ale zažívajú boom.

Zázrak vo svete fitness? Hiit tréning!

Blíži sa leto a asi každý z nás hľadá ten najlepší spôsob, ako svoje

vitariansto-strava
Vitariánstvo alebo konzumácia surovej stravy

Vitariánstvo dnes patrí k jednému z mnohých alternatívnych smerov výživy. Jedná sa konzumáciu len tepelne

Vyvarujte sa chybám v kuchyni

Ten kto je zvyknutý na tradičnú Slovenskú kuchyňu od mamičky, ten to bude mať so

Zdravé potraviny a ich využitie

Všetci určite poznáte olivový olej. Buď ho bežne používate vo vašej kuchyni alebo ste

Prečo je voda tak dôležitá?

Už pri 1% dehydratácie spôsobuje zníženie výkonnosti, pozornosti a máme celkový pocit nespokojnosti. Poďme

Jedzte podľa seba, ale zdravo!

Nemusíte si odriekať vaše obľúbené jedlá, pokojne si ich doprajte. Ale rozmýšľali ste niekedy

Nestačí len cvičiť, ale tiež správne jesť

Vydali ste sa na cestu za lepšiu postavou, čo znamená že je nevyhnutne nutné upraviť aj

Slané muffiny v diéte? Schudnime s chuťou!

Každý miluje sladké muffiny, ale čo tak zmena? Slané muffiny? Že nereálne a nechutné?

Cuketa? Ja hovorím áno!

Dá sa pripraviť na milión spôsobov a je skutočne veľmi zdravá? Dámy a páni

Top brucho do leta? Nieje problém!

Aj vy máte ten pocit, že sa blíži leto a vy už zas nemáte šancu

Zobanie = priberanie

Konečne sme prišli z práce alebo školy, sadneme si k televízii a odpočívame, snažíme

5 jednoduchých spôsobov ako získať postavu snov

Rady a tipy na chudnutie nájdeme snáď všade - internet, časopisy, televízie alebo priatelia.