Najlepšie fitness produkty pre váš zdravý životný štýl

Články a tipy

HIIT – VYSOKO INTENZÍVNY INTERVALOVÝ TRÉNING

HIIT – High-Intensity Interval Training, vysoko intenzívny intervalový tréning je účinný nástroj na podporu rastu svalovej hmoty, kardiovaskulárneho systému a redukcie váhy. Je jedným z najúčinnejších tréningov napriek tomu, že zaberie len krátky čas. Na rozdiel od ostatných kardio a posilňovacích aktivít, však nie je stavaný na strednej intenzite, ale na striedaní maximálnej a nízkej intenzite, čo však pre telo predstavujte ďaleko väčšiu záťaž. Ako z názvu vyplýva, ide o intervalový tréning s vysokou intenzitou, ktorý sa najčastejšie volí ako kardio cvičenie. Tento typ tréningu je štruktúrovaný na 15-30minut, čo je doba, ktorú môže za deň obetovať každý z nás. Pozor, rozhodne sa ale nejedná o aktivitu, ktorá by sa mala precvičovať každý deň po dlhšiu dobu!

Vysokointezivní intervalový kardio tréning rúca všetky mýty – napr.: že telo spaľuje až po 30 minútovej aktivite, že krátke cvičenie nemá cenu a že sa pri cvičení musíte vyčerpať. Áno, po HIIT síce budete vyčerpaní, ale to samo o sebe nie je cieľom cvičenia. Nízka intenzita sa strieda aj z toho dôvodu, aby sme tento odpočinok vedeli lepšie vnímať a pripraviť sa tak na nové výzvy. Táto metóda boa samozrejme aj vedecky testovaná. V tomto teste porovnávali dve skupiny cvičiace strednou a vysokou intenzitou. Výsledok? Cvičenie podľa metódy HIIT ukázalo za pár týždňov až šesťkrát väčší úbytok tuku ako pri cvičení strednou intenzitou.

HIIT podľa výkonnostnej úrovne

HIIT - začiatočníci    HIIT - pokraočilí   HIIT profi

HIIT môže skúsiť každý, ale väčšinou pri ňom vydržia len pokročilejší a zdatnejší športovci. Nízka a vysoká intenzita by sa mala vyskytovať v pomere 1: 1 (začiatočníci začínajú 1: 2 – 30 sekúndovému šprintu, nasleduje 60sekund chôdza, niektorí aj 1: 3), počet intervalov je zvyčajne 7-10. Tento spôsob tréningu má byť až 9x účinnejší na spaľovanie tukov než 60-minútový kardio tréning nízkej intenzity. Naviac oproti nízko-intenzívnemu tréningu je u HIIT vysoká spotreba energie a zrýchlený metabolizmus ešte niekoľko hodín po dokončení aktivity = efekt afterburn. Aj keď sa poväčšinou z vysoko-intezívnych cvičenie nechudne, pretože sa čerpá skôr energia z anaeróbneho krytia ako glykogén a tuk, HIIT je veľmi flexibilný a spotrebuje tak veľké množstvo energie a pritom sa zapojí aeróbny metabolizmus. Pri takomto tréningu sa priemerne spaľuje až 350 kalórií + spaľovanie niekoľko hodín potom, čo docvičíte. Okrem spaľovania kalórií HIIT  navyše bráni ochoreniam srdca, lebo účinne podporuje kardiovaskulárny systém.

HIIT so Zuzanou Light

Tento intenzívny tréning si volia najčastejšie tí, ktorí potrebujú rýchlo schudnúť alebo posilniť svoje svalstvo, predovšetkým však športovci a kulturisti, ktorých svalová hmota prestáva mohutnieť. Je to akýsi „budíček,“ ktorý svojou náročnosťou telo naštartujte na najvyššie výkony a zabráni svalom stagnovať. HIIT sa ale často nazýva tréningom do zlyhania, keďže je plán nastavený tak, aby sa posledné opakovanie tohto tréningu takmer nedalo dokončiť. Tento intenzívny tréning má istú hormonálnu odozvu – po krátkom, ale intenzívnom tréningu sa zvýši hladina rastového hormónu, potrebného k rastu svalovej hmoty. Pritom sa dá HIIT prevádzkovať takmer so všetkým, s behom, cyklotrenažérom, veslovacím trenažérom, orbitrekom, švihadlom pod.

intervalový tréning

Ako už bolo povedané, tento tréning síce môže slúžiť ako rýchly nástroj redukcie hmotnosti, ale skôr ho prevádzkujú športovci ako doplnok k inej aktivite. HIIT navyše nie je cvičením, ktoré sa dá vykonávať dlhodobo. Môže to totiž viesť k istému  spôsobu pretrénovania. Je to veľmi náročná aktivita, a ak ju plánujete prevádzkovať často, isto sa obmedzte na max. 1-2 vysoko-intenzívny tréning týždenne, doplneny o 2-3x iné kardio či posilňovanie.

HIIT sa vykonáva spravidla v 3 fázach. Najprv sa telo pripravuje na záťaž – pretiahnutie, rozbehanie, zahriatie svalov, aktivácia kardiovaskulárneho systému, prevencia zranenia. Takáto rozcvička by mala trvať asi 5-10minút. Hlavné fáza trvá spravidla 10-15 minút, o akú aktivitu pôjde, je individuálnou záležitosťou. V prípade behu môžete striedať 30sekúnd šprintu s 1minútou výklusu či chôdza, po siedmich opakovaniach. V tretej fáze stále znižujete intenzitu danej aktivity.Pri behu by to znamenalo, že po poslednom výkluse, skúsite popoběhnout ešte o niečo dlhšie a postupne prejdete do pokojnej chôdze. Na záver sa nezabudnite pretiahnuť.

HIIT sa dá vykonávať v posilňovni za pomoci strojov, rovnako tak ale aj doma alebo vonku bez akýchkoľvek pomôcok. Spočiatku môžete takú záťaž prevádzkovať napr. 15 minút (aj s prípravou a upokojením organizmu), s postupom času sa ale samozrejme zvyšuje vaša fyzická kondícia a tak môžete zvyšovať aj dobu a záťaž svojho cvičenia.

HIIT sa trénuje jednak ako kardio, a jednak ako posilňovanie. Kardio je medzi bežnými návštevníkmi fitness centier už pomerne zabehnuté a na bežiacom stroji môžete vidieť plno cvičencov, ktorí praktizujú striedanie úrovni – chvíľu behajú šprint, potom prepnú na rýchlu chôdzu a tak stále dokola. Tak sa naozaj rýchlo spaľuje a tento spôsob trénovania sa dá pri ďalšej telesnej aktivite vydržať po niekoľko mesiacov, kým sa aj on nestane stereotypom. Potom je tu HIIT posilňovanie, ktoré praktizujú predovšetkým kulturisti, ktorých svalstvo stagnuje. To je samozrejme o stupeň náročnejšie voľba, ktorá rozhodne nie je pre začiatočníkov. Tu sa strieda intervalový tréning jednotlivých svalových partií s čo najťažšou záťažou, ktorá sa ešte týždeň od týždňa stupňuje a cvičenec by si mal svoje postupy zaznamenávať. Zostavenie takéhoto plánu a jeho praktizovanie je samozrejme náročnejšie a väčšinou si žiada aj určité odborné znalosti, pretože zatiaľ čo pri aeróbnej aktivite cítite, že už lapáte po dychu a mali by ste skončiť, pri posilňovaní sa môže preťažovať časť tela pomaly a nenápadne, avšak s horšími dôsledkami. Navyše by sa mal taký tréning zostavovať každému na mieru (voľba správnej záťaže, dĺžky intervalov na jednotlivé svalové skupiny). Pri zaradení HIIT v posilňovaní sa odporúča konzultácia s odborníkom, osobným trénerom, lekárom a pod.

Comments (2)

 1. morikaa23 16. júna 2016 at 23:08 Reply

  Ďakujem za pekné články a super pohľad na zdravý životný štýl. 🙂
  Chcela by som sa spýtať či poznáte cvičené Insanity a aký máte na toto cvičenie názor. Ide tiež o typ HIIT ?? Vopred ďakujem za odpoveď.
  Ďakujem a prajem pekný deň.

  1. Fero 16. júna 2016 at 23:08 Reply

   Insanity nie je nič iné ako HIIT 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace články

Krabičková diéta má skvelé výsledky

Veľmi populárna stravovacie metóda, obľúbená tiež medzi známymi osobnosťami, je známa ako krabičková diéta. Jedná

Dve stratégie, ktoré vám pomôžu prekonať odpor k cvičeniu

Existujú viaceré dôvody, prečo by sme mali cvičiť. Len 15 minútové cvičenie denne nám

Láska a cvičenie ide dokopy! /VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=FDsFkOKXxXw

Viete ako vyzerá riadna fitness párty? /VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=uwpXY7E7E0o

Ako správne behať – Videoséria 6. dieľov

Videoséria o behu ktorú ti prináša Fitmagazín.sk Ako správne behať 1. časť http://www.youtube.com/watch?v=kdxNtquLEF0 Ako správne behať 2.

Chudnite zdravo a bez JOJO efektu!

Radi by sme Vám dali zdravý zázrak na chudnutie, ale neexistuje. Ale čo tak

Čo jesť a nejesť pri chudnutí?

Otázka, ktorá na začiatku roku brázdi v mnohých hlavách... Chcem schudnúť. Ale čo jesť pri

Ako nabrať svaly a neminúť?

Výborný videonávod, ktorý ukazuje, že naberať svalová hmota sa dá aj bez vyhadzovania stoviek

Proteinová FIT zmrzlina

Ľahký a rýchly video-návod na chutnú a zdravú zmrzlinu:-) http://www.youtube.com/watch?v=YwPt6vFpg-U

Chudnutie a večeranie? Oddnes žiadny problém!

Možno si práve teraz hovoríte, že nie je možné kvalitne večerať a zároveň schudnúť. Opak

Detoxikujte svoj organizmus pomocou olivového oleja

Podľa štatistík súvisí na Slovensku každé druhé úmrtie s chorobami srdca a ciev. Celkovo

Ako jazdiť na horskom bicykli?

Jazda na horskom bicykli má svoje zvláštnosti. vyplývajú z náročného terénu, do ktorého sa na horskom

Máte doma švihadlo na ktoré padá prach? Skočte si pre formu!

Dosiahnuť zlepšenie kondície sa dá aj obyčajným skákaním cez švihadlo. V podstate je to

Chcete nabrať svalstvo? Skúste tento tréningový plán!

Pre všetkých, čo chcú mať veľké svaly a chcú budiť rešpekt už z diaľky,

Prvá pomoc v jedálničku!

Raňajky, obed a večera sú tri hlavné jedla dňa. Ako ich nastaviť, aké zásady dodržať

Viete čo jesť na raňajky?

Základom zdravia ale i pri chudnutí sú raňajky. Ale čo jesť na raňajky, aby

Najsexi doktori a doktorky!

Väčšina z Nás nenávidí, keď ochorie a musí navštíviť svojho lekára. Položme si ruku

Viete čo je „anabolické okno?“ Ako ho najlepšie využiť?

Určite ste už každý počuli o tzv. "Anabolickom okne". Nie je snáď portál, týkajúci

Alkohol a cvičenie? Ide to vôbec dokopy?

Blíži sa víkend a každý z nás sa určite teší na oddych, relax, prípadne

TOP 10 naťahovacích cvikov proti bolesti chrbta (krížov)

Ukážka 10tich naťahovacích cvikov proti bolesti chrbta (bedrovej chrbtice). Cviky nerobte švihom ale pekne pomaly.

Chcete schudnúť? 25 rád pre Vás!

Chcete skutočne schudnúť, ale neviete ako začať? Dnes Vám dáme 25 tipov a trikov,

8 minútové cvičenie pre krásne brucho

Vyskúšali ste už mnoho zaručene “účinných” cvikov na brucho, no stále niesu vidieť výsledky

Chudnime so špargľou

Špargľa alebo po latinsky Asparagus officinalis bola dávno známa medzi Grékmi, starými Egypťanmi aj Rimanmi. Približne

Pilates pre začiatočníkov

Výborne video, podľa ktorého sa môžme naučiť techniku cvičenia Pilates. Spravme niečo pre naše

Joga pre začiatočníkov

Chcete skúsiť jogu a neviete ako nato? Na našu stránku budeme pridávať videa, aby

Ako na bolesti chrbta, ktoré Vás trápia?

Ranná joga Vám zaručene pomôže odstrániť bolesti, s ktorými už bojujete dlhú dobu. Vstať

Goji na chudnutie: recenzia

Myslím si, že každý v živote niekedy skúšal chudnúť. Chceme hlavne chudnúť kvôli vzhľadu,

Hula hooping: efektívne a zábavné cvičenie v jednom

Možno si niektoré z vás spomenú na obruč, s ktorou ste ako malé dievčatá

6 najlepších cvičení z Youtube

V dnešnej dobe ma málo ľudí čas nato, aby bežal do fitka. Často na

Ako začať cvičiť a vytrvať!

Úvodné video, ktoré je venované začiatočníkom. Zaprieť sa a začať je super vec, ale

Domáce proteinové tyčinky

Aj Vy sa pozastavujete nad domácim snackom, ktorý Vám neprinesie zbytočné kg na váhe navyše

Viete čo je pilates? Posilnite flexibilitu tela, silu a dýchanie!

Pilates, alebo tiež metóda Pilates, je cvičebný systém, ktorý zlepšuje funkciu svalovej kontroly, flexibilitu

Ako cvičiť jogu doma

Cvičenie a prax ásan je jednou zo súčastí jogy. Otázka domácej praxe býva jednou

TOP 10 najlepších bežeckých aplikácií

Pozrime sa spolu na 10 najznámejších aplikácií, ktoré sú určené pre bežcov. A nielen

Plank 7x inak. Cviky určené na rozvoj stredu tela

Zadok, brušné svaly, boky a dolná časť chrbta sú neoddeliteľnou súčasťou svalov, ktoré držia

TOP 8 tipov na cvičenie v lete

Leto so sebou prináša ideálnu príležitosť ísť von a zabaviť sa. Pre mnohých je

Citrón a jeho zdravotné využitie? Zabudnite na lieky!

Vypitie vlažnej vody s rozriedenou čerstvou citrónovou šťavou je jedným z najzdravších ranných rituálov. Obsahuje totiž

Nová hra o pokémonoch, ktorá Vás zdvihne zo zadku!

V Amerike a vlastne už po celom svete ľudia vychádzajú do ulíc! Znie to

TOP 5 Lieky na chudnutie bez predpisu – ktoré odporučiť?

Lieky na chudnutie bez predpisu sú často východiskom, ktorým sa množstvo ľudí vysporadúva s

Je zelená káva na chudnutie jeden veľký podvod?

Zelená káva na chudnutie sa stala hitom posledných rokov. Môžete sa stretnúť s príbehmi

Nové trendy v chudnutí – Dukanova diéta, krabičková diéta, cvičenie a zlatá stredná cesta

Snáď každý z nás mal niekedy za svoj život pocit, že by mu prospelo

Zdravé a lacné „superpotraviny“?

Aj vy sa prechádzate po bioobchode a máte pocit, že musíte platiť už len

Viete čo je TABATA?

Určite ste už o nej počuli, možno ste aj videli ľudí, ktorí ju vykonávali,

Zeleninové a ovocné šťavy alebo smoothie?

Pri chudnutí môžu byť zradné hlavne ovocné šťavy, ktoré obsahujú veľa energie.  Mnohí ich

Čo je Formoline L112?

Tento prípravok získal názov podľa aktívnej zložky, vlákniny polyglukozamín (L112), ktorá je jedinečná vysokou

Jóga: cviky na chrbticu (20 min.)

Jóga cviky na chrbticu účinne rozcvičujú svaly, šlachy aj kĺby. Pri pravidelnom cvičení vám

Goji – to najcennejšie, čo príroda ponúka

Plody rastliny Goji Berry sú to najcennejšie, čo príroda ponúka. V Ázii sú jej

Príroda uzdravuje: Fykotin vás zbaví nadváhy a zlepší zdravie

Nadváha je problém nielen estetický, ale predovšetkým zdravotný. Obezita je jednou z najčastejších civilizačných

Môže fungovať Fykotin na chudnutie?

Fykotin sa prezentuje ako prípravok, ktorý najmä podporuje stabilnú hladinu cukru v krvi (prečítaj

Kompletný zoznam CrossFit cvikov (+ VIDEOGALÉRIA CVIKOV)

V CrossFite sa cvičia predovšetkým funkčné a viac kĺbové cviky to znamená, že v CrossFite nenájdete

Čo je CrossFit?

CrossFit je silový a kondičný tréningový program, ktorý využíva neustále zmeny funkčných cvikov vykonávaných

Drastické redukčné diéty, po ktorých schudnete za pár dní

Každý sa snaží schudnúť z iného dôvodu. Niekomu ide len o zmiernenie nadváhy, iný

Ako správne behať? Ako prirodzene dýchať?

Behanie je jednoduché. To sa ľahko povie, ale začiatky sú celkom ťažké. Ale je pravda,

Ako efektívne precvičiť brucho za 90 sekúnd?

Robíš denne 300 brušákov a stále to nejde? Dosiahni brušné svaly svojich snov. Získaj najkomplexnejšiu

Tie najlepšie letné šaláty pre vás

Letná sezóna je tu a k nej neodmysliteľne patria šaláty rôzneho druhu. A kedže

9 EX – kulturistov, ktorí prišli o svoje svaly

V dnešnej dobe môžme vidieť na internete množstvo šialených premien a ukážky toho, akú

TOP 9 dôvodov, prečo jesť Chia semiačka

Pred pár rokmi neboli Chia semienka vôbec známa ako teraz. Ich popularita značne vzrástla

Použitie Chia semienok

Použitie chia semienok je veľmi jednoduché a praktické. Na rozdiel od ľanových semienok nie

Pomáha čaj Matcha pri chudnutí?

Zelený čaj má už dlhé roky svoje miesto v rozpisoch výživových špecialistov. Ak sa

Ako často cvičiť?

Rôzne formy odpovedí na mnohokrát skloňovanú otázku k početnosti silových tréningov nám často zamotávajú hlavu.

Grafici nahradili logá známych výrobkov počtom kalórií

Naj­novší počin gra­fic­kých dizaj­né­rov s náz­vom Kalo­rické značky mení noto­ricky známe logá na veľké

Pár obrázkov, ktoré vám ukážu, ako precvičiť triceps

Cviky na triceps zanedbávajú hlavne neskúsený začiatočníci, ktorí ani netušia, že práve triceps vám

25 skvelých cvikov na odstránenie bolesti chrbta

25 cvikov, ktorými si uľavíte od bolesti chrbta. Cvičenie je zamerané na pretiahnutie svalov,

Cvik lepší než 1000 brušákov: Minúta denne a za mesiac máte ploché brucho

Keď ste sa už niekedy pokúšali získať pekné ploché brucho, tak viete, že je

Delená strava

Nie je to diéta, ale zmena jedálnička tak, aby ste chudli. Aj keď to

30-dňová výzva pre sexi zadoček

Mať do plaviek krásne pevný zadoček, to je sen každej ženy. Ak so svojím

5 Tibeťanov a chudnutie – cvičenie, ktoré vás nabije energiou

Nenápadné cviky, ktoré dokážu "naštartovať" telo každému z nás. Cvičenie 5 Tibeťanov je obľúbené

15 minútový tréning na chudnutie brucha

15 minútový tréning na chudnutie brucha, pri ktorom sa zaručene dobre chudne. Poďte si

Chudnutie po pôrode? Poradíme vám ako nato!

Každá jedna žena tomu rozumie. Narodenie bábätka je neopísateľný zážitok, ktorý muži môžu len

Fykotin: nový a šetrný spôsob chudnutia

Telo získa schopnosť vyťažiť viac energie z menšieho objemu potravín a pritom je nútené

TOP 11 potravín, ktoré je najlepšie jesť pred tréningom

Získajte zo svojho tréningu maximum. Cvičiť s prázdnym žalúdkom nie je najlepší nápad a priznajte

TOP 7 spôsobov, ako efektívne spaľovať tuky a zrýchliť váš metabolizmus

Tiež ste si určite všimli, že sú medzi nami veľmi šťastní ľudia, ktorí majú

Poznáte blahodárne a zdravotné účinky jednotlivých druhov fazúľ?

Všetci už vieme, že fazuľa patrí medzi významné zdroje vlákniny, bielkovín i vitamínov. Ale

Zázrak prírody? Špenát!

Máte už od detstva odpor ku špenátu? Skúste ho prekonať, pretože prichádzate o zdravú

Príjem bielkovín a vek človeka

Nie je tajomstvom, že v priebehu starnutia dochádza k úbytku svalovej hmoty, sily a

Čo jesť pred cvičením?

Dá sa povedať, že pevnú stravu by ste mali jesť maximálne 3 – 4

Testosterón a cvičenie

Testosterón – mužský pohlavný hormón je prirodzenou látkou hlavne mužského tela. Tvorí sa v

TOP 10 dôvodov prečo si dať ranný tréning

Ranné cvičenie má množstvo benefitov a pozitívne vplýva na náš mentálny aj fyzický stav.

Srvátka a cvičenie

Srvátkový proteín je najrozšírenejší zdroj bielkovín pre športovcov v súčasnosti. Bielkoviny získané zo srvátky

3 nové cviky na prsné svaly? Sledujte…

Prsné svaly sú jednou z najčastejšie zameriavanou partiou pri cvičení. Dnes tu máte tri

Účinné cvičenie na doma? Zaberie vám to len 4 minúty!

V tejto 4 minútovej rychlovke zapojíš celé telo a môžeš celý tréning odcvičiť doma

Boj proti rakovine aj nadváhe? Pite zelený čaj!

Blahodarné účinky pitia zeleného čaju sú ľudstvu známe prakticky odnepamäti. Dlhé dynastie starovekých panovníkov

Poznáte potraviny, ktoré vám pomôžu schudnúť?

Na začiatok by sme si mohli povedať, že by sme nemali zabúdať alebo cielene

Káva a cvičenie – ide to vôbec dokopy?

Zaujíma vás, či je vhodné piť kávu, ak sa snažíte športovať a zlepšovať svoj

Viete správne behať? 7 rád, ktoré vám pomôžu s technikou behu.

Možno vás napadne, prečo by ste práve vy mali riešiť techniku beh, keď sa

Jednoduché cukry, fruktóza a niekoľko informácií, ktoré by ste mali vedieť

Jednoduché cukry Pokiaľ nešportujeme, tak by sme asi mali zvážiť, či skutočne jednoduché cukry potrebujeme

Zmena životného štýlu je výhra nad neúspešnými diétami!

Ľudí s nadváhou neustále pribúda a s nimi aj zdravotné problémy, ktoré asi nikto

Chcete začať cvičiť a neviete ako nato?

Všetci to vidíme každý deň. Sociálne siete preplnené tými úžasnými postavami, ktoré sme kedysi

10 dôvodov, prečo by ženy mali povedať „áno“ silovému tréningu?

Je doslova smutné, že aj v roku 2016 vidíme vo fitkách stále toľko žien,

Chia semienka: malý zázrak so skvelým potenciálom

Chia semienka u nás pred niekoľkými rokmi ešte poznal málokto. Teraz ale zažívajú boom.

Zázrak vo svete fitness? Hiit tréning!

Blíži sa leto a asi každý z nás hľadá ten najlepší spôsob, ako svoje

Prečo je voda tak dôležitá?

Už pri 1% dehydratácie spôsobuje zníženie výkonnosti, pozornosti a máme celkový pocit nespokojnosti. Poďme

Cvičenie v pároch je účinné a zábavné

Ak si chcete svoju fyzickú aktivitu občas spestriť, alebo vás skrátka cvičenie osamote  nebaví

Máte chuť to vzdať? Vyriešme to spolu!

Každý z nás to pozná. Nechuť cvičiť, málo motivácie, pocit nenapredovania...všetci vieme, že sila

Slané muffiny v diéte? Schudnime s chuťou!

Každý miluje sladké muffiny, ale čo tak zmena? Slané muffiny? Že nereálne a nechutné?

Rast svalov a sily? Odpoveďou je KORTE tréning!

Jeho zakladateľom je nemecký odborník a powerlifter Stephan Korte. Tento druh tréningu sa skladá

Top brucho do leta? Nieje problém!

Aj vy máte ten pocit, že sa blíži leto a vy už zas nemáte šancu

Cvičenie doma

Rozhodli ste sa začať doma cvičiť a neviete ako na to? Pustime sa teda

Zobanie = priberanie

Konečne sme prišli z práce alebo školy, sadneme si k televízii a odpočívame, snažíme

5 jednoduchých spôsobov ako získať postavu snov

Rady a tipy na chudnutie nájdeme snáď všade - internet, časopisy, televízie alebo priatelia.