Najlepšie fitness produkty pre váš zdravý životný štýl

Články a tipy

Trápi Vás akné, škvrny alebo jazvy na tváry??Toto Vám pomôže!

Ochorenie kože sprevádzané rôznymi symptómami, v závislosti od typu akné. Najčastejšie sú to uhry (komedóny), ktoré môžu byť otvorené s čiernym povrchom, uzavreté, alebo také, ktoré nevidieť (mikrokomedóny).

Pri akné sa navyše tvoria rôzne druhy vyrážok, červené a zapálené (papuly), hnisavé (pustuly). V pokročilých a nesprávne liečených stavoch dochádza k intenzívnym zápalom a tvorbe hrbolcov (noduly), ktoré zanechávajú vredovitý výzor kože.

V krátkosti o 3 hlavných druhoch akné

Akné vulgaris. Najčastejší druh akné zapríčinený zvýšeným uvoľňovaním testosterónu, zvyčajne v období puberty, v dôsledku čoho dochádza k nadmernej produkcii tukov a podkožného mazu (sébum), tvorenému v podkožných žľazách. V období puberty testosterón taktiež stimuluje tvorbu keratínu, bielkoviny v koži, ktorý blokuje póry. Tento druh sa vyskytuje najmä na tvári, avšak tiež na chrbte, pleciach a hrudi.

Akné conglobata. Rozvinutejšia a ťažšia forma akné vulgaris, pričom dochádza k tvorbe cýst a vredov z hĺbkových zapálených a hnisajúcich pustulov, ktoré nedokážu svoj obsah vyplaviť na povrch kože ale namiesto toho infikujú okolité tkanivo.

Akné rosacea. Tento stav sa vyskytuje zvyčajne v stredných rokoch, zvyčajne medzi 30 – 40 rokom. Tvár je pokrytá zapálenými vyrážkami podobne ako u akné vulgaris.

Tento stav je najviac spôsobený hormonálnou nerovnováhou v období menopauzy, chronickými latentnými plesňovými (parazitárnymi) infekciami, metabolickou nerovnováhou, tráviacimi ťažkosťami a nedostatkom živín, zvyčajne vitamínov skupiny B.

Konvenčná liečba akné

Dermatológovia svojim pacientom radi podávajú lieky ako benzoyl peroxid, tretinoin, Roaccutane a antibiotiká a iné, čo často spôsobuje spálenie kože, lupiny a iné kožné poruchy, depresívne a samovražedné stavy a najmä skompromitovaný imunitný systém s výslednými systémickými infekciami ako kandidiáza a to všetko bez požadovaného dlhodobého efektu.

Samozrejme, životospráva a hlavne stravovanie sa zvyčajne podceňuje alebo sa vôbec neberú do úvahy.

Hlavné príčiny akné

Základnou príčinou akné je nedostatočná výživa a nadmiera cukrov, transmastných kyselín a varením zničené jedlo – to všetko významne znižuje imunitný systém, ničí enzýmy a následne spôsobuje metabolickú nerovnováhu.

Pokiaľ ide o akné v puberte, musíme si uvedomiť jeden základný fakt: telo človeka vtedy prechádza kľúčovými zmenami a namáhavým obdobím a nutne potrebuje to najlepšie a najkvalitnejšie palivo a nie druhoradé odpadové trosky, ktoré týmto pubertálnym zmenám nijako nepomôžu, ale naopak, pripravia telo o jeho vitalitu.

Tínedžeri sú zvyčajne rebelmi, čo sa týka stravy. Vysmievajú sa tej dobrej starej mame, ktorá im ponúka ovocie a zeleninu a iné plody z vlastnej záhrady. Uprednostňujú pochutiť si na výdobytkoch modernizmu ako McDonald, bagety preplnené syrmi, hranolkách, pizzách, Coca-colách, Redbulloch a podobne. Veď pani doktorka predsa povedala, že akné nemá nič spoločné zo stravou.

Akné, podobne ako aj iné časté ochorenia, sa stalo veľmi atraktívnym a výnosným obchodom pre farmaceutické korporácie, ktoré sa, prostredníctvom lekárov na takzvaných vzdelávacích seminároch, usilovne snažia pacientov presvedčiť, že strava a akné nemá žiadny súvis.

Výskumy a ich výsledky, ktoré sa z obchodných a ekonomicko-politických dôvodov akosi nedostávajú verejnosti k dispozícii, však svedčia o opaku a teda o tom, že (a to si dobre zapamätajte, lebo ak tomu neveríte teraz, raz budete túto informáciu hľadať) úspech je možné dosiahnuť jedine disciplinovanou zmenou životného štýlu a najmä úpravou stravy so zvýšeným komplexným prísunom výživových prvkov.

Strava a akné

Postihnutým pacientom bola počas výskumov podávaná upravená strava v zložení 44% bielkovín, 35% uhľohydrátov a 21% tukov. Výsledky ukázali: a) podstatné zníženie testosterónu a, b) zvýšenie cytochrómu P450, ktorý hydroxyluje estridiol, čo bolo terapeutickým plánom.

Naproti tomu, strava založená na uhľohydrátoch v zložení 10% bielkovín, 70% uhľohydrátov a 20% tukov mala opačný účinok a podporila rozvoj akné.

Je potrebné vylúčiť alebo aspoň obmedziť potraviny s vysokým obsahom jódu, kravské mlieko (hlavne kvôli prekysľovaniu a kvôli obsahu hormónov a antibiotík), transmastné kyseliny (hlavne margaríny a rastlinné maslá) a jedlá s vysokým obsahom tukov.

Cukry, inzulín a chróm

Mnoho dermatológov sa zhoduje v tvrdení, že inzulín je účinným liekom pri akné, keďže opakované výskumy a experimenty a najmä biopsie kože potvrdili u pacientov značne zníženú toleranciu glukózy kožného tkaniva a/alebo inzulínovú rezistenciu.

Niektorí výskumníci nazvali akné kožnou cukrovkou. Pacientom bol podávaný inzulín v dávkach 5 až 10 jednotiek 2 až 3-krát týždenne systemicky alebo priamo do postihnutého miesta.

Vzhľadom na známy imunosupresívny účinok nadmerných cukrov v strave, je nutné vylúčiť všetky koncentrované uhľohydráty.

Kvasnice s vysokým obsahom chrómu sú schopné zvýšiť toleranciu glukózy v koži, znížiť inzulínovú rezistenciu a v konečnom dôsledku výrazne a rýchlo zlepšiť stav choroby.

Vitamín A

Retinoidy, vrátane orálneho vitamínu A sú známe tým, že znižujú produkciu podkožného mazu a hyperkeratózu (hyperaktivitu tukového puzdierka). Retinol je účinným pri liečbe akné, avšak až pri vysokých a toxických dávkach ako 300000-400000 IU denne v období 5-6 mesiacov.

Vitamín A-E emulzia – vysoké dávky v netoxickej forme

V roku 1963, kedy Dr. Contreras začal pracovať ako klinický onkológ, sa používanie vitamínu A ako užitočného činidla pri malígnom nádore považovalo za nelogické a absurdné.

Teraz sa vitamín A akceptuje ako činidlo širšieho použitia pri väčších epitelových rakovinách, tak ako aj pri epidermálnych karcinómoch, chronickej leukémii a karcinómu z prechodného epitelu. Prvé normálne štúdie možných protirakovinových účinkov vitamínu A sa začali v Mugos Laboratories v Mníchove v Nemecku.

Bolo dokázané, že rakovina pľúc u nórskych námorníkov bola menej rozšírená ako u iných skupín, dokonca aj vtedy, ak fajčili už od detstva. Logika naznačuje, že by to malo byť naopak. Po preštudovaní tohto fenoménu sa zistilo, že od detstva jedli veľké množstvá pečene surových rýb, bohaté na vitamín A.

Logický záver bol, že vysoké dávky vitamínu zabránili rastu rakoviny pľúc aj u silných fajčiarov. Taktiež sa ale zistilo, že vysoké dávky vitamínu A boli toxické a mohli by spôsobiť nepriaznivé reakcie.

Hlavným cieľom bolo teda zistiť, aké dávky vitamínu A by boli dostatočné na to, aby sa dali pozorovať ochranné alebo liečivé účinky a zároveň by nedošlo k poškodeniu pečene.

Riešenie našiel jeden z výskumníkov, keď zistil, že nespracované mlieko tiež obsahovalo tento vitamín a ani deti, ktoré boli dojčené, nikdy nezažili toxické účinky. Príroda si teda sama našla riešenie tým, že zahrnula vitamín A do mlieka vo forme mikro-emulzifikácie.

Výskumníci z laboratórií Mugos pokračovali v príprave rôznych emulzných koncentrácií, sformulujúc napokon svoj známy, vysoko koncentrovaný A-Mulsin. Jedna kvapka obsahuje 15 000 jednotiek. Takisto dokázali pacientom podať až jeden milión jednotiek denne v postupných dávkach bez toho, aby vyvolali toxikáciu pečene.

Vysvetlenie je také, že v emulznej forme sa vitamín A absorbuje priamo do lymfatického systému bez toho, aby sa vo veľkom množstve dostal do pečene. Po vyriešení problému s toxicitou bolo možné testovať výrobok vo vysokých dávkach. Ukázalo sa, že emulzný vitamín A má tieto účinky:

  • v normálnych dávkach chráni epitel a zrak;
  • v dávkach od 100 000 do 300 000 jednotiek denne účinkuje
  • ako možný stimulant imunitného systému;
  • v dávkach od 500 000 do 1 000 000 jednotiek denne
  • účinkuje ako možné protirakovinové činidlo, najmä u
  • kožných karcinómov a karcinómov z prechodného epitelu;
  • odporúčaná dávka výrobcu je 5 kvapiek emulzného vitamínu A a E, trikrát denne alebo podľa odporúčaní lekára.

Táto emulzifikované forma vitamínu A sa odporúča ako bezpečná náhrada moderných toxických syntetických retinoidodov, ktoré sa v súčasnosti používajú pri liečbe akné.

Zinok

Zinok je pri liečbe akné životne dôležitý. Zúčastňuje sa na aktivácii lokálneho hormónu – bielkoviny, ktorá viaže retinol (retinol-binding protein), hojení rán, stimulácii imunity a regenerácii tkaniva. Nie všetky štúdie vplyvu zinku na akné priniesli kladné výsledky. Tie boli rôzne v závislosti na forme použitého zinku.

Napríklad, šumivá forma zinku sulfát mala účinok podobný antibiotikám skupiny tetracyklínov, avšak s menšími vedľajšími účinkami z dlhodobého užívania. Naproti tomu, obyčajná tabletová forma zinku sulfát priniesla podstatne menší úspech.

Väčšina pozorovaných pacientov hlásila zlepšenie stavu až po 12 týždňovom užívaní zinku sulfát, aj keď u niektorých pacientov došlo k dramatickému zlepšeniu omnoho skôr.

Počas inej štúdie bol v priebehu 2 mesiacov polovici zo 66 pacientov podávaný zinok glukonát (30 mg elementárného zinku) a druhej polovici bolo podávané placebo. V skupine pacientov, ktorým bolo podávané placebo bolo zápalové skóre znížené z 58 na 47, pričom u pacientov zo zinkom glukonát kleslo skóre z 49 na 27. Výsledok jednoznačne preukázal, že z 24 z 32 pacientov reagovali na zinok glukonát pozitívne.

Nedostatok zinku je spojený s mnohými inými kožnými ochoreniami, hlavne so syndrómom zinkovej nedostatočnosti (acrodermatitis enteropathica). Najmenšou hladinou zinku v krvnom sére trpia muži vo vekovej skupine 13-14 rokov.

Piridoxín (B6)

Ženy, u ktorých dochádza k zhoršeniu stavu akné v predmenštruačnom období, dobre reagujú na vitamín B6, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri metabolizme steroidných hormónov.

Kyselina pantoteová (vitamín B5)

Kyselina pantoteová je fyziologicky aktívna pri syntéze cholesterolu a steroidných hormónov a je prospešná len vo vysokých dávkach. To bolo zistené pri pozorovaní 100 pacientov vo veku 10 až 30 rokov (80% pacientov bola vo veku 13-23 rokov) s rôznymi štádiami choroby. Bolo im podávané spolu 10 gramov kyseliny pantoteovej denne v dávke rozloženej na 4-krát počas 24 hodín.

Chorým bol navyše lokálne aplikovaný krém s 20% kyseliny 4 až 6-krát denne. V priebehu 1 až 2 dní došlo k zníženiu produkcie podkožného mazu a v priebehu 1 až 2 týždňov sa výrazne znížila tvorba nových lézií a bola viditeľná regresia starých. Neboli zaznamenané žiadne vedľajšie účinky.

ORTOMOLEKULÁRNA MEDICÍNA

Výskumný lekár ortomolekulárnej medicíny Dr. Carl Pfeiffer taktiež pokladá akné za výsledok výživovej nedostatočnosti. Liečebný protokol pre akné zaznamenal vo svojej knihe Mental and Elemental Nutrients.

Oba, koža aj nervový systém sú ektodermálnymi štruktúrami (vznikli z podobného tkaniva počas ich vývoja) a pravdepodobne preto oba tieto systémy vyžadujú potrebné výživové prvky a ich absencia spôsobuje poruchy týchto systémov.

Zriedkakedy sa objaví pacient s akné (či inou kožnou chorobou), ktorý by netrpel duševnou nerovnováhou, nadmerným stresom, či psychiatrickými chorobami. Psychiatrickí pacienti, liečení ortomolekulárnou medicínou sa po ústupe duševných problémov zároveň zvyčajne tešia aj vymiznutiu kožných chorôb.

Ortomolekulárna medicína okrem skôr spomenutých živín pri liečbe používa aj komplex vitamínov B vysokej potencie a navyše vysoké dávky vitamínu C (od 3000 do 5000 mg denne) a vitamínu B3 (niacín – 500 – 3000 mg).

Viac o ortomolekulárnej medicíne nájdete v knihe Vitamín C a megaskorbická liečba, ktorá je v slovenskom jazyku.

Záver

Zmena životosprávy

– zvážte kompletnú detoxikáciu tela,

– zvážte minimálne 3 dňový totálny pôst len o vode alebo o zeleninových šťavách,

– zvážte minimálne 28 dňovú protikvasinkovú diétu na vykynoženie parazitov v tráviacom trakte a v tele,

– strava v zložení cca  44% bielkovín, maximálne 35% nekoncentrovaných uhľohydrátov a 21% tukov, dostatok čerstvej zeleniny,

– úplne vylúčiť biely cukor, bielu muku, kravské mlieko a tavené syry, červené mäso, údeniny a vyprážané jedlá,

– piť 2 až 2 a pol litra čistej nesýtenej vody denne, obmedziť kávu, čierny čaj a vylúčiť alkohol,

– dostatočný pobyt na slnku (30 minút denne) a na vzduchu.

– dostatočný pohyb

– psychohygiena

Doplňujúca výživa

vitamín A 100000 IU, alebo lepšie A-mulsia – 5 kvapiek 3 x denne pod jazyk v dobe 3 mesiacov (namiesto konvenčných syntetických a nebezpečných retinoidov)

zinok glukonát alebo chelát 15 mg 2 x denne (2-3 mesiace)

vitamín E (prípadne kombinácia vitamínov A a E – emulzia) 400 IU 2-3 x denne

vitamín C 1000 mg 3 až 5 x denne

niacín (B3) 500 až 3000 mg denne podľa závažnosti a dĺžky trvania ochorenia

piridoxín (vitamín B6) 250 mg denne

B-50 komplex 1-2 tbl 3 x denne

selén 200 μg denne

chróm 200 μg denne

– kyselina pantoteová

Betaín HCL s pepsínom (len pri akné rosacea)

Lokálna vonkajšia liečba

– nepoužívať kozmetiku s parafínom, glycerínom, sodium lauret sulfátom a inú s agresívnymi odmasťovačmi a dráždiacimi prísadami.

koloidné striebro, koncentrácia až do 40 ppm – prírodné antibiotikum

kokosový olej

– neem olej

– harmanček

Pri ťažkých a dlhodobých stavoch navyše

proteolytické enzýmy

protiplesňové doplnky

– inzulín (systémicky a povrchovo)

– imunostimulátory (AHCC, betaglukán a pod.)

– stabilizovaný kyslík povrchovo

Zdroje/

1. Hoffer, A, Saul, A. Orthomolecular medicine. Basic Health Publications, California, 2008

2. Lara, M. Uropathy, the most powerful holistic therapy. Brooklyn, 1999.

3. Darley C, Moore J, Besser G et al. Androgen status in women with late onset
 or persistent acne vulgaris. Clin Exp Dermatol 1984; 9: 28–35

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace články

Zbavte sa vyrážok, znamienok a bradavíc! Prírodný recept, ktorý funguje!

Kožné problémy, ktoré trápia milióny ľudí po celom svete, síce zvyčajne nespôsobujú zdravotné problémy,

Ruský lekár tvrdí, že imunitný systém môžete obnoviť za 15 sekúnd. Tu je návod

Populárny profesor z Moskvy Sergei Bubnovskiym konečne odhalil svoju inovatívnu metódu pre posilnenie imunitného systému. Svoju

Recept na domáci prípravok, ktorý Vás okamžite zbaví hmyzu!

V obchodoch síce môžeme nájsť množstvo výrobkov, ktoré tvrdia, že vám pomôžu zbaviť sa

Máte problémy s opuchnutými nohami? Toto Vám pomôže:

Je množstvo príčin, ktoré spôsobujú opuchy nôh. Hormonálne poruchy, horúčavy, zlyhávanie obličiek, tehotenstvo, problémy

Ak používate tieto výrobky, ihneď prestaňte! Rakovino produkty, ktoré bežne používate

The Cancer Prevention Coalition (CPC) a Ralph Nader vydali zoznam 12 výrobkov, ktoré sa

Zbohom vráskam vďaka krému, ktorý si vyrobíte za pár sekúnd!

Pred časom mi moja kamarátka odporučila domáci krém proti vráskam, ktorý už dlho používa

Až 99 percent ľudí sa nechalo nachytať! Viete správnu odpoveď hádanky? Odpoveď v článku.

Až 98 percent ľudí neodpovedalo správne na túto hádanku na prvý pokus...Ako ste na

Tajomstvo bolesti chrbta je vo vašich chodidlách: Robte 15 minút týchto 5 cvikov

Správna starostlivosť o chodidlá môže napomôcť k tomu, aby ste predišli bolestiam chrbta, bokov a kolien Akupresúra

Staroveky recept z Číny, ktorý dá dokopy Vaše zdravie už za jeden mesiac!

Tento jednoduchý nápoj je vyrobený z červenej repy, mrkvy a jabĺk. Eliminuje zlé bunky

Zázračný domáci recept navrhnutý kardiológom: Lieči srdce a chráni pred nádormi!

Dnes vám predstavíme recept na jeden liek, čo lieči doslova celé telo. Bol vytvorený

Takto zistíte, že máte v tele parazitov: Príznaky, o ktorých ani len netušíte!

Infekcie spôsobené parazitmi sú bežnejšie než si myslíme a majú potenciál spôsobovať vážne zdravotné komplikácie.

Nebezpečné príznaky cysty na vaječníku: Vyliečte ju prírodne bez stresu a bolestí

Mnoho žien aspoň raz počas svojho života trpí cystami na vaječníkoch. Väčšina cýst sú neškodné

6 domácich prostriedkov, ako vyliečiť bolestivé afty v ústach

Hnisavé vredy sú vredy, ktoré sa objavujú na ďasnách, jazyku a častejšie na vnútornej strane

Dve stratégie, ktoré vám pomôžu prekonať odpor k cvičeniu

Existujú viaceré dôvody, prečo by sme mali cvičiť. Len 15 minútové cvičenie denne nám

Znížená funkcia štítnej žľazy – príznaky, príčiny a liečba

Výskyt zníženej funkcie štítnej žľazy, respektíve hypotyreózy je oveľa častejší, než sa kedysi predpokladalo.

Čo na upchatý nos a zápal dutín? Chrén ako ho nepoznáte!

O tejto rastlinke ste už určite počuli, no nie v súvislosti s liečením, ale ochucovaním jedál. Kedysi

Zbavte svoje pľúca hlienov, bolestí a zápalov len vďaka tomúto…

Každý z nás mal niekedy v živote nejaký problém s prieduškami alebo pľúcami. Či už je to

Domáci sirup na kašeľ a hlieny + Diagnóza podľa farby hlienov

Existuje niekoľko druhov kašľu, pričom najhorší je aktívny a pretrvávajúci kašeľ. V tomto článku nájdete niekoľko

Toto ovocie je na kašeľ 5x účinnejšie než tradičné sirupy z lekárne

Do našich končín sa dostal z Južnej Ameriky ešte v čase Krištofa Kolumba. Pôvodne bol znakom

Zbavte sa zápalu hrdla rýchlo a bez antibiotík! Jediné čo musíte spraviť je…

Zápal v hrdle je infekcia spôsobená baktériou Streptococcus pyogenes. Prejavuje sa zvyčajne bolestivým a začervenaným hrdlom. Postihuje

Za rakovinou, cukrovkou či Alzheimerom je vždy zápal. Odhaľte ho a zneškodnite!

Zápal. Bolesť, tlak, opuch a začervenané koleno, ktoré ste si zranili pri hre basketbale pred

Muž jedol 2 lyžice kokosového oleja, 2x denne, 60 dní. Toto sa stalo s jeho mozgom!

Dr. Mary Newportová má teóriu, že ketóny, ktoré produkuje telo počas konzumácie kokosového oleja,

Neuveriteľné: Ricínový olej a sóda bikarbóna liečia viac než 24 chorôb!

Postupom času sa dozvedáme stále viac a viac o liečivej sile tradičnej ľudovej medicíny. Tá sa úspešne

Neskutočné: Týchto 16 chorôb vyliečite s obyčajnou cibuľou

Cibuľové zábaly 1. Keď máte bolesti hlavy, opuchy, bolesti uší alebo ste prechladnutí, aplikujte si

3 recepty ako eliminovať kašeľ za 24 hodín. Vyberte si jeden

Tvrdia vám, že si ho musíte pretrpieť a príliš sa ním neznepokojovať. Lenže kašeľ vie

100% prírodná bomba na chrípku a nádchu: Budete sa cítiť ako noví už za 24 hodín

Keď sa nádcha alebo nachladnutie nezačne liečiť dostatočne skoro, potom aj spočiatku mierna nepríjemnosť

Zabudnite na antibiotiká! Táto polievka je 100 krát silnejšia!

Táto chutná polievka je špeciálne naformulovaná na úľavu od ušných infekcií, nachladenia, chrípky, nádchy,

Nápoj, čo prečistí a úplne zregeneruje vašu stukovatelú pečeň

Pečeň je jeden z najdôležitejších orgánov v ľudskom tele. Slúži nielen na čistenie krvi od toxínov, ale

Džús, ktorý prebudí aj zo smrtelnej postele: Potláča únavu a navracia energiu

V dnešnom článku vám ukážeme jeden skvelý recept. Odporúča sa ľuďom, ktorí trpia chronickou únavou

Recept, ktorý Vás zbaví chorôb! Lieči krvný tlak, pečeň, obličky aj črevá!

Tento článok svoju pozornosť upriami na červenú repu (cviklu), ktorá sama o sebe je extrémne

Mám 60 rokov a táto zelenina mi vrátila zrak, vyliečila pečeň a prečistila črevá

Zdravie máte iba jedno. Je nesmierne dôležité, aby sme sa o svoje telo starali, ak

Príbeh na zamyslenie: Semienko, ktoré nikdy nevyrástlo

Jeden úspešný podnikateľ zostarol a chcel svoju firmu zanechať v čo najlepších rukách. Nevedel, koho zo

Už nikdy viac problém s hormónmi a štítnou žľazou vďaka týmto…

Esenciálnych olejov.. 1. Olej zo sladkého drievka Tento olej má silné antidepresívne účinky, ktoré sú veľkým

5 poloprávd z medicíny o ktorých by mal vedieť každý!

Do dnešných dní boli publikované mnohé vskutku ohromujúce vedecké objavy. Je preto dosť ťažké sa

Pár kvapiek tohto séra a vlasy dorastajú!

S vypadávaním vlasom má dnes problémy veľmi veľa ľudí. Príčiny môžu byť rôzne. Tento fenomén

20 prírodných liekov proti bolesti z Vašej kuchyne!

1. Zmiernite si bolesti svalov a hlavy so zázvorom Nedávny dánsky výskum ukázal, že každodenná konzumácia

10 potravín, čo zvyšujú hladinu horčíka, regulujú krvný tlak a znižujú svalovú únavu

Podľa odborníkov je nízka hladina horčíka jednou z najčastejšie sa vyskytujúcich situácii nutričnej nedostatočnosti, ktorá

Lekári ju nenávidia: Diéta, čo zabíja rakovinu, odstraňuje migrény a lieči autizmus

Mnohé výskumy naznačujú, že jeden zvláštny druh diéty je nadmieru efektívny v boji s celým radom

Bolia Vás kĺby? Vyhýbajte sa týmto 8 potravinám!

Kĺby spájajú kosti, poskytujú podporu a pomáhajú nám hýbať sa. Akékoľvek poškodenie kĺbov po úraze

10 vedľajších účinkov antikoncepcie, o ktorých neviete

Užívanie antikoncepcie býva najspoľahlivejšou voľbou, ak nechcete otehotnieť (teda, okrem celibátu). Čo sa však

8 spôsobov, ako predísť vzniku obličkových kameňov

Obličkové kamene sú v dnešnej dobe častým zdravotným problémom mnohých ľudí. Z jedného dňa na druhý vás

Táto kombinácia vyplaví všetky toxíny a dokonale prečistí vaše črevá

Rozprávanie o vlastnej funkcii čriev, zápche, hnačke, či iných háklivých ochoreniach spôsobených zanedbávaním zdravia, rozhodne nie

Zubná pasta dokáže okrem čistenia zubov aj týchto 20 vecí…

Vedeli ste, že zubnú pastu môžete využiť nielen na čistenie zubov, ale na kopec

Týmto 4 zvyškom jedál sa určite vyhnite!

Každý z nás miluje, ak si nemusíme zakaždým variť nové jedlo, ale si jednoducho zohrejeme

Ako zastaviť a predchádzať vypadávaniu vlasov?

Vypadávanie vlasov je častým problémom, ktorým trpia ženy, muži a niekedy dokonca aj deti. Príčin

Stlačte vášmu bábätku tieto body na nohách pre utíšenie bolesti a lepší spánok

Hádam všetci rodičia sa zhodnú na tom, že keď ich deti zažívajú nepríjemné pocity,

Ginko biloba, áno, či nie?

Začiatkom r 2010 svetové tlačové agentúry informovali o neúčinnosti Ginko biloby pri Alzheimerovej chorobe. K tomuto

Cesnak a jeho liečebné účinky na srdce, cievy, astmu i tlak!

Hľuza so štípľavou príchuťou, ktorá prebudí chuť k jedlu, posilní a aktivuje výbežky (klky)

Desať mýtov o vegetariánoch, veganoch a strave bez mäsa

Mýtus 1) Ľudia na mäsitej strave majú menší výskyt srdcovocievnych ochorení ako vegetariáni. Fakt: „U

Skleróza multiplex – 28 krokov pre úspešné vyliečenie

Protokol liečby sklerózy multiplex 1 – Terapeutická hladovka 5 až 42 dní. (Hladovka viac ako

Psoriáza: 8 najčastejšie príčiny a účinné spôsoby liečby

Psoriáza je klasickým príkladom hyperproliferatívnosti (prílišného obnovovania sa buniek) kože. Rýchlosť bunkového delenia v

Myom, cysta na maternici, či kvasinková infekcia?Riešenie problému spočíva…

Myóm je nezhubný svalový nádor. Zvyčajne je ľahko liečiteľný zmenou životného štýlu. Konvenčná ortodoxná medicína

Ak konzumujete rastlinné nátierky a margaríny, mali by ste vedieť toto…

ez ohľadu na výrobcu a na deklarovanú kvalitu, tieto „maslá“ sú považované za zdraviu veľmi

9 dôkazov ako vitamín C ničí rakovinu!

5. augusta 2008 sa vo svetovej tlači objavila pre mnohých bezosporu senzačná správa. Hovorila o

Poznáte 12 metód prírodnej liečby a znižovania bolestí pri reume a artritíde?

1. Strava a artritída Strava sa považuje za najdôležitejší prvok pri artritíde či už hovoríme

Poznáte pravdu o vitamíne C? Mnoho doktorov stále…

Mnohí ste si iste všimli celý rad protichodných informácií o vitamíne C. Zopár lekárov

Toto sa deje s vaším telom, keď vypijete coca colu…

Chcete byť zdraví? Pitie sladených bublinkových nápojov je pre vaše zdravie zlé z viacerých dôvodov

Vedeli ste, že keď začnete piť vodu na lačno tak…

V Japonsku je bežné piť vodu každé ráno a to hneď po prebudení sa.

Poznáte pravú príčinu vzniku rakoviny? Ako zabrániť…

(Alebo ako metabolická medicína hľadí na mechanizmus rozvoja rakoviny) Zdravie je úžasné vlastníctvo. Ono ale